Papież Franciszek: Publiczna opieka zdrowotna kłóci się z aborcją i eutanazją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. You Tube/ Paweł G

Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Uważa, że najsłabsi nie mogą być wykluczani.
  • Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia: W czasie pandemii papież prosi, byśmy większą uwagę zwracali na to, by opieka zdrowotna była rzeczywiście publiczna, czyli dla wszystkich.
  • Zaznaczył, że również teraz nie możemy się zgodzić na brak równości w traktowaniu ludzi.
  • Franciszek zaapelował o powszechną służbę zdrowia, która ma obowiązek troszczyć się w pierwej kolejności o najsłabszych.
  • Zobacz także: Chiny ograniczają przyzwolenie na aborcję. Chcą walczyć ze spadkiem liczby urodzeń

Wczoraj papież Franciszek w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji zwracając się do członków Papieskiej Akademii Życia.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo. Zaznaczył, że oswaja nas ono z tym, że uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie problemów. Zdaniem Franciszka jest to okrutny nawyk i przejaw kultury odrzucenia, która zabija też osoby starsze za pomocą eutanazji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Papieskie słowa skomentował przewodniczący Akademii abp Vincenzo Paglia. Stwierdził, że to bardzo ważne, że słowa papieża padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

Franciszek wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji

Zaznaczył, że Franciszek sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nienarodzeni i starcy nie mogą być wykluczani.

– W czasach, kiedy pandemia rzuciła na kolana zdrowie nas wszystkich, Papież prosi, byśmy większą uwagę zwracali na to, by opieka zdrowotna była rzeczywiście publiczna, czyli dla wszystkich. Również w czasach pandemii nie możemy się zgodzić na brak równości w traktowaniu ludzi

– skomentował abp Paglia.

Zaznaczył, że papież wygłosił piękne słowa o tym, że niektórzy oczywiście „potrzebują szczepionki, ale potrzebują też chleba, wody, lekarstw na inne choroby, które są niekiedy o wiele bardziej niebezpieczne niż COVID”. Dlatego zaapelował o powszechną służbę zdrowia, która ma obowiązek troszczyć się w pierwej kolejności o najsłabszych. Wspomina tutaj tych, dla których pandemia była największym ciosem: starców, niepełnosprawnych, dzieci, migrantów.

– W tym kontekście Papież nie zapomniał też o życiu nienarodzonych i o tych, których chcemy wyeliminować. A zatem o problemie aborcji i eutanazji

– powiedział abp Paglia.

vaticannews.va

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY