Roty Niepodległości wspierają protest przed siedzibą TSUE. Bąkiewicz: “Staniemy naprzeciw europejskich biurokratów”

WAŻNE
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz przemawiający podczas manifestacji.

Robert Bąkiewicz przemawiający podczas manifestacji. / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Stowarzyszenie Roty Niepodległości zwraca się w liście do przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy i zapewnia o wsparciu w przeprowadzeniu protestu przed siedzibą TSUE w Luksemburgu.
  • Po decyzji TSUE w sprawie Turowa i nałożeniem w związku z tym kar finansowych na Polskę, związkowcy z „Solidarności” na 22 października zapowiedzieli protest w Luksemburgu.
  • Stowarzyszenie Roty Niepodległości i jej lider Robert Bąkiewicz zapewnia o swoim wsparciu w przygotowaniu i przeprowadzeniu protestu.
  • Organizacja: Wspólny wysiłek i autentyczna narodowa Solidarność pozwolą obronić naszą Ojczyznę przed tym haniebnym atakiem.
  • Zobacz także: Czy Polska powinna ulec presji Trybunału Sprawiedliwości UE? Zobacz co sądzą Polacy

Działania związkowców z „Solidarności” poparło Stowarzyszenie Roty Niepodległości, wraz z najbliższymi mu organizacjami: Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości, Strażą Narodową oraz Strażą Marszu Niepodległości.

Stowarzyszenie Roty Niepodległości w liście podpisanym przez Roberta Bąkiewicza podkreśla, że Polska po raz kolejny jest zmuszona odpierać atak UE. Zaznaczają, że tym razem pod pretekstem „ekologii i troski o zmiany klimatyczne Unia wymierza cios w polską stabilność energetyczną”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Organizacja dodaje, że Bruksela swoimi działaniami dąży do zniszczenia i kolonizacji polskiej gospodarki. Natomiast ich skutkiem będzie nie tylko upadek polskich elektrowni, kopalń, ponieważ dobije się to również na bezpieczeństwie energetycznym kraju i na kondycji ekonomicznej polskich rodzin.

– W nowej odsłonie pruskiego imperializmu, który tym razem zamiast dominacji militarnej, jako oręż wybiera mechanizmy gospodarcze, Polska ma zajmować miejsce lennika

– czytamy w liście.

Stowarzyszenie Roty Niepodległości dziękuje „NSZZ „Solidarność” i Panu Przewodniczącemu Piotrowi Dudzie za deklaracje protestu pod Trybunałem (nie)Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.” Autorzy deklarują całkowite poparcie takich działań i sprzeciw wobec tyranii.

Marsz Niepodległości deklaruje wsparcie ws. protestu przed siedzibą TSUE

– Bronimy więc dziś elektrowni Turów, miejsc pracy i prawa do godnego życia tysięcy mieszkańców regionu, a przede wszystkim stajemy przeciwko tym, którzy naszym dzieciom i wnukom przypisali w najbliższych dekadach, a może i stuleciu, rolę bezwolnych wyrobników i pokornych wykonawców woli europejskich biurokratów

– podkreślono.

Organizacja zapewnia w liście Piotra Dudę oraz Związkowców z Turowa o swoim wsparciu w przygotowaniu i przeprowadzeniu protestu.

– Wierzę, że wspólny wysiłek i autentyczna narodowa Solidarność pozwolą obronić naszą Ojczyznę przed tym haniebnym atakiem

– wskazano.

Pełna treść

Do Przewodniczącego NSZZ Solidarność, Piotra Dudy
Panie Przewodniczący, Koleżanki i Koledzy Związkowcy,

Polska kolejny raz zmuszona jest odpierać atak europejskiej machiny biurokratycznej. Tym razem pod maską ekologii i troski o zmiany klimatyczne Unia wymierza cios w polską stabilność energetyczną – strategiczny element funkcjonowania Państwa. 

Działania europejskiego aparatu represji reprezentujące głównie niemieckie interesy chcą zniszczenia i kolonizacji polskiej gospodarki. Wynikiem takich działań będzie nie tylko upadek polskich elektrowni, kopalń i utrata konkurencyjności polskiego przemysłu, ale odbije się to znacznie także na kondycji ekonomicznej polskich rodzin.

W nowej odsłonie pruskiego imperializmu, który tym razem zamiast dominacji militarnej, jako oręż wybiera mechanizmy gospodarcze, Polska ma zajmować miejsce lennika. 

Niniejszym, dziękujemy NSZZ Solidarność i Panu Przewodniczącemu Piotrowi Dudzie za deklaracje protestu pod Trybunałem (nie)Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Podjęta przez Was walka jest niewątpliwie działaniem mającym na celu obronę polskiej racji stanu i interesu narodowego. 

Z tego miejsca chcemy zadeklarować całkowite poparcie takich działań świadomi, że naszym polskim obowiązkiem jest wspólnie sprzeciwić się tyranii. 

Bronimy więc dziś elektrowni Turów, miejsc pracy i prawa do godnego życia tysięcy mieszkańców regionu, a przede wszystkim stajemy przeciwko tym, którzy naszym dzieciom i wnukom przypisali w najbliższych dekadach, a może i stuleciu, rolę bezwolnych wyrobników i pokornych wykonawców woli europejskich biurokratów.

Jako Stowarzyszenie Roty Niepodległości z najbliższymi nam organizacjami: Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości, Strażą Narodową oraz Strażą Marszu Niepodległości, wspólnie z Solidarnością i pod jej historycznymi sztandarami, chcemy być z Wami na ulicach Brukseli i Luksemburga.

Deklarujemy też Panu Przewodniczącemu oraz Związkowcom z Turowa wsparcie, logistyczne i organizacyjne w przygotowaniu i przeprowadzeniu protestu.

Wierzę, że wspólny wysiłek i autentyczna narodowa Solidarność pozwolą obronić naszą Ojczyznę przed tym haniebnym atakiem. 

Z szacunkiem,
Robert Bąkiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY