Marek Magierowski będzie nowym ambasadorem Polski w USA

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Magierowski

Marek Magierowski / Fot. PAP / Jacek Turczyk

Nowym ambasadorem Polski w Stanach Zjednoczonych ma zostać Marek Magierowski. Do tej pory szefował placówką RP w Izraelu.

Marek Magierowski będzie nowym ambasadorem Polski w USA

Marek Magierowski będzie nowym ambasadorem Polski w USA. Potwierdził to resort spraw zagranicznych, który liczy, że polityk do Waszyngtonu wyjedzie przed końcem 2021 r.

Rzecznik ministerstwa Łukasz Jasina oficjalnie potwierdził, że zakończyła się procedura po stronie amerykańskiej. Dodała, że „cieszymy się z tego i czekamy na ruch ze strony sejmowej komisji”.

– Dotychczasowy ambasador w Izraelu Marek Magierowski coraz bliżej objęcia funkcji ambasadora w Waszyngtonie. Jak ustaliłem, amerykański Departament Stanu wydał już agrément, czyli formalną akceptację państwa przyjmującego

– napisał w środę na Twitterze Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie.

Dziennikarz podkreślił, że kolejnym krokiem w procedurze nominacji Magierowskiego będzie uzyskanie pozytywnej opinii sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Wcześniej ambasadora RP w Izraelu

Marek Magierowski od czerwca 2018 roku pełni funkcję ambasadora RP w Izraelu. W sierpniu wrócił on jednak do Polski z powodu kryzysu w stosunkach polsko-izraelskich, wywołanego przez podpisanie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magierowski w latach 2015–2017 pełnił w funkcję dyrektora biura prasowego kancelarii głowy państwa. Później był podsekretarzem stanu w resorcie spraw zagranicznych. Zanim zaangażował się w politykę był dziennikarzem. Pisał m.in. dla „Do Rzeczy”, „Uważam Rze”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku” i „Gazecie Wyborczej”.

dorzeczy.pl, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY