Braun po raz kolejny usunięty z posiedzenia Sejmu za brak maseczki

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w środę podczas debaty nad projektem zmiany Regulaminu Sejmu został wykluczony z obrad. Powodem był brak maseczki.

W środę rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Jednak dzisiejsze obrady dla posła Konfederacji zakończyły się bardzo szybko. Braun po raz kolejny został usunięty z posiedzenia Sejmu.  

Poseł Konfederacji uczestniczył w posiedzeniu Sejmu bez maseczki i pomimo wielu upomnień wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego nie chciał jej założyć. Braun nie zareagował na słowa, że nie stosuje się do regulaminu Sejmu i postanowił zabrać głos.

Później z mównicy sejmowej uwagę Braunowi zwrócił również poseł Wojciech Maksymowicz z Polski 2050, któremu nie spodobało się, że poseł kolejny raz nie stosuje się do regulaminu w kontekście zagrożenia epidemicznego.

Braun po raz kolejny usunięty z posiedzenia Sejmu

Ze słowami Maksymowicza zgodził się Zgorzelski, który stwierdził, że Braun „narusza porządek tego typu demonstracją”.

– Pan demonstruje taką postawą swoje stanowisko, które jest sprzeczne z zasadami regulaminu Sejmu

– powiedział.

Poseł Konfederacji nie dał za wygraną i wdał się w dyskusję ze Zgorzelskim. Wicemarszałek Sejmu podjął decyzję o wykluczeniu Brauna z obrad.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Grabarczyk: W tym jednym magicznym miejscu wirus nie atakuje

Szef biura prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk odniósł się do zaistniałej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Poseł Grzegorz Braun usunięty z posiedzenia Sejmu. Powodem był brak maseczki. Pan Grzegorz nie miał jej na sobie na sali posiedzeń, ale gdyby akurat stał na mównicy kilka metrów dalej, już byłoby ok

– zauważył Tomasz Grabarczyk.

Dyrektor biura prasowego Konfederacji dodał, że „w tym jednym magicznym miejscu wirus nie atakuje”.

twitter.com, se.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY