Lekarz odmówił dziecku przedoperacyjnego badania. Powód? Matka zastępcza nie ma szczepienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
dziecko

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

– Pediatra odmówiła 12-miesięcznej Mai badania przedoperacyjnego bo… jej mama zastępcza nie ma szczepienia na COVID-19! – poinformował na Twitterze poseł Konfederacji Jakub Kulesza.
  • Lekarz odmówił zbadania dziecka, ponieważ jego matka zastępcza jest niezaszczepiona przeciw COVID-19.
  • Interweniował poseł Jakub Kulesza z Konfederacji, który poinformował, że dał dyrektorowi szpitala czas do jutra na wykonanie badania.
  • Kulesza: Nigdy bym nie pomyślał, jak lekarz może zostawić ciężko chore dziecko, bo jego rodzic nie ma szczepienia.
  • Zobacz także: Portugalia osiągnęła odporność zbiorową. Rząd kończy z epidemią

Lekarz odmówił dziecku przedoperacyjnego badania, ponieważ jego matka zastępcza jest niezaszczepiona przeciw COVID-19. Dziewczynka jest bardzo chora i bez tego badania operacja się nie odbędzie.

– To szaleństwo zatraca wszelkie granice i staje się niebezpieczne. Nigdy bym nie pomyślał, jak lekarz może zostawić ciężko chore dziecko, bo jego rodzic nie ma szczepienia. Szczepienia, które jest NIEOBOWIĄZKOWE!

– stwierdził Kulesza.

Poseł Konfederacji interweniuje

Poseł Konfederacji poinformował, że dał dyrektorowi szpitala czas do jutra na wykonanie badania. Zaznaczył, że „tutaj nie ma miejsca na negocjacje czy grzeczne prośby.” Uprzedził, że jeśli dziewczynka nie zostanie zbadana, poczyni odpowiednie kroki.

– Nie ma mojej zgody na rażące łamanie prawa i świadome, perfidne narażanie zdrowia i życia ludzi z powodu braku sczepienia, które nie jest obowiązkowe

– poinformował Kulesza.

Lekarz odmówił dziecku przedoperacyjnego badania

Do skandalu doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. 12-miesięcznej dziewczynce odmówiono przedoperacyjnego badania specjalistyczno – kardiologicznego. Od pediatry chore dziecko i jego opiekunka usłyszały, że bez szczepienia nie mają czego szukać w szpitalu.

– Zdaniem pani doktor, to opiekunka prawna uniemożliwia przeprowadzenie dziecku operacji, gdyż nie chce się zaszczepić

– czytamy na oficjalnym blogu Jakuba Kuleszy.

W najbliższy poniedziałek, 4 października, ma się odbyć konsultacja przedoperacyjna i dziewczynka powinna mieć do tego czasu wynik badania, którego odmówiono.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, kulesza.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY