Francja: Będzie referendum dotyczące ograniczenia migracji? Le Pen składa obietnicę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marine Le Pen

Marine Le Pen / Fot. Flickr

Przewodnicząca francuskiego Zjednoczenia Narodowego złożyła swoim wyborcom jasną deklarację.
  • Le Pen powiedziała w telewizji France 2, że w referendum znajdą się propozycje wprowadzenia surowych kryteriów wjazdu na terytorium Francji i uzyskania francuskiego obywatelstwa.
  • Ostatnie ogólnokrajowe referendum we Francji miało miejsce w 2005 roku, kiedy to Francuzi zagłosowali przeciwko ratyfikacji przez Francję Konstytucji Europejskiej.
  • Sondaże dają Marine Le Pen nadzieję na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich, gdzie przegrałaby z Emmanuelem Macronem.
  • Zobacz także: Kolejne testy rakietowe Korei Północnej. “Nikt nie może odmówić nam prawa do samoobrony”

Jak podała w poniedziałek agencja Reutera, Le Pen obiecała, że jeśli wygra wybory to rozpisze referendum dotyczące migracji. Kandydat na prezydenta Francji powiedziała w telewizji France 2, że w referendum znajdą się propozycje wprowadzenia surowych kryteriów wjazdu na terytorium Francji i uzyskania francuskiego obywatelstwa, a także zapewnienia francuskim obywatelom priorytetowego dostępu do mieszkań socjalnych, pracy i świadczeń socjalnych.

„Referendum zaproponuje kompletny projekt ustawy, która będzie miała na celu drastyczne uregulowanie imigracji” – powiedziała Le Pen, która będzie kandydatem partii Zjednoczenie Narodowe w wyborach prezydenckich w kwietniu 2022 roku.

Ostatnie ogólnokrajowe referendum we Francji miało miejsce w 2005 roku, kiedy to Francuzi zagłosowali przeciwko ratyfikacji przez Francję Konstytucji Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Referendum dotyczące migracji efektem walki o drugą turę?

Jak pisze Reuters, sondaże dają Marine Le Pen nadzieję na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich, gdzie przegrałaby z Emmanuelem Macronem, podobnie jak w 2017 roku. Jej szanse na dotarcie do drugiej tury wyborów mogą być zagrożone przez ewentualny start Erica Zemmoura. Taka możliwość nie martwi szefowej Zjednoczenia Narodowego.

„Jestem przekonana, że Francuzi postawią nas przeciwko Emmanuelowi Macronowi, ponieważ bronimy bardzo różnych modeli społeczeństwa. On opowiada się za nieuregulowaną globalizacją, ja bronię narodu, który pozostaje najlepszą strukturą obrony naszej tożsamości, bezpieczeństwa, wolności i dobrobytu” – mówiła Le Pen.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY