Andrzej Duda w Fox News: “Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą” [WIDEO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Duda w "Tucker Carlson Tonight"

Duda w "Tucker Carlson Tonight" / fot. You Tube/ Fox News

Prezydent Andrzej Duda gościł w programie słynnego amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona. Fragmenty programu zostały wyemitowane w nocy z poniedziałku na wtorek.
  • Prezydent w wywiadzie przypomniał, że w 2015 roku Polska nie zgodziła się na forsowany przez Niemcy przymusowy podział imigrantów, w tym uchodźców.
  • Andrzej Duda wskazał, Polska nie zgadza się na trzymanie tych ludzi w więzieniach. Jeśli nie chcą być w Polsce, zauważył, będą musieli z Polski wyjechać. 
  • Prezydent charakteryzował w trakcie rozmowy z dziennikarzem Fox News Tuckerem Carlsonem, swoje poglądy jako „raczej konserwatywne”.
  • Zobacz także: Mieszkańcy Berlina zdecydowali w referendum ws. wywłaszczenia. Walka z patologią funduszy deweloperskich

Andrzej Duda był gościem programu Tuckera Carlsona na antenie amerykańskiej stacji Fox News. Prezydent w wywiadzie przypomniał, że w 2015 roku Polska nie zgodziła się na forsowany przez Niemcy przymusowy podział imigrantów, w tym uchodźców, ze względu na nierealność takiego projektu.

“Odpowiedzieliśmy bardzo jasno, że jeśli ktokolwiek chce przyjechać do Polski i szuka pomocy lub wparcia (…), zaakceptujemy taką osobę i udzielimy jej pomocy. Nie zgodziliśmy się jednocześnie na przywożenie do Polski ludzi siłą” – argumentował Andrzej Duda.

Jak dodał, Polska nie zgadza się na trzymanie tych ludzi w więzieniach. Jeśli nie chcą być w Polsce, zauważył, będą musieli z Polski wyjechać.

“Nie zamierzamy nikogo zmuszać do pozostania. Nie będziemy nikogo przetrzymywać wbrew jego woli” – podkreślił.

Prezydent charakteryzował w trakcie rozmowy z dziennikarzem Fox News Tuckerem Carlsonem, swoje poglądy jako „raczej konserwatywne”.

“Tak naprawdę zawsze byłem na temat moich poglądów szczery. Jestem praktykującym chrześcijaninem, modlę się, nie wstydzę się tego w żaden sposób, a rodzina jest dla mnie bezcenna. Wspieram rodziny, mam poglądy pro-life i opowiadam się za obroną życia” – zadeklarował.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Duda w Fox News wspomniał o programach socjalnych rządu

Carlsonowi, który zaliczył Polskę do krajów dbających o swoje społeczeństwo i zachęcających do powiększania rodzin, wyjaśnił, że wsparcie oferowane rodzinom z jego perspektywy politycznej i osobistej, ma kluczowe znaczenie. Zwrócił uwagę, że program 500 Plus był jedną z jego obietnic wyborczych z 2015 r. i nazwał go „rewolucyjnym”.

“Ja sam w mojej kampanii i później moi koledzy i koleżanki startujący w wyborach parlamentarnych ogłosiliśmy, że wprowadzimy program zwany 500 Plus. (…) W wersji wstępnej, kiedy postanowiliśmy go testować, zdecydowaliśmy, że poczynając od drugiego dziecka w rodzinie, rodzice każdego dziecka otrzymają 500 zł miesięcznie, czyli około 130 dolarów wsparcia państwa w wychowaniu dzieci” – przypominał Duda.

Duda w Fox News dodał, że program zrewolucjonizował Polskę. Według prezydenta nikt nie wyobraża sobie, żeby w Polsce mogło nie być programu 500 Plus.

“To była najlepsza rzecz, zdecydowanie najlepszy program socjalny, jaki udało nam się wprowadzić” – akcentował polski przywódca

Wskazał też na kolejny program prorodzinny – wyprawka 300 Plus.

“Wspieramy rodziców, gdy ich dzieci rozpoczynają naukę. (…) Wypłacamy 300 zł rodzicom każdego dziecka idącego do szkoły na zakup kompletu książek i plecaka oraz długopisów i ołówków, wszystkich artykułów papierniczych, które są potrzebne dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole” – wyjaśnił prezydent.

Prezydent o rozpoczęciu roku szkolnego

Uznał rozpoczęcie roku szkolnego za trudny moment. Wiąże się bowiem dla ludzi z wieloma dodatkowymi wydatkami.

“Okazało się więc, że 300 zł jest ważne dla rodzin. I to też jest dosyć duże wsparcie, oprócz pieniędzy z 500 plus, które każda rodzina dostaje na dziecko” – ocenił.

Prezydent dodał, że Polacy są zadowoleni z obecnego rządu, ponieważ dba o ich interesy i dotrzymuje wyborczych obietnic.

Dziennikarz prowadzący program określił słowa Andrzeja Dudy o programach wspierających polskie rodziny jako „inspirujące”.

Wywiad z polskim przywódcą Fox News przeprowadziła w nowojorskiej siedzibie w ubiegły piątek, w czasie jego pobytu na 76. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Ukazał się w poniedziałek w obszernych fragmentach w programie „Tucker Carlson Tonigh”, emitowanym między godz. 20 a 21 (2-3 polskiego czasu we wtorek). Show Carlsona ma według Fox największą oglądalność z wszystkich nadawanych przez amerykańskie telewizje kablowe. Dziennikarz zapowiedział, że wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą ukaże się w całości na stronie internetowej Fox News.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY