W Radomiu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W niedzielę, 26 września, ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do wartości, jakimi są rodzina i życie.
  • Tegoroczne hasło to: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest apelem do ojców, aby potrafili być odpowiedzialni za swoje rodziny.
  • Marsz dla Życia i Rodziny poprzedził Tydzień Rodziny w Diecezji Radomskiej, który rozpoczął się 20 września. 
  • Taki sam marsz zorganizowano 19 września w Warszawie.
  • Zobacz także: Abp Ryś o profanacji Eucharystii: “Szczerze przepraszam wszystkich”

Już po raz dziewiąty w Radomiu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód pt. „Tato – bądź, prowadź, chroń…” rozpoczął się od mszy świętej w kościele św. Jana Chrzciciela. Natomiast zakończył się na placu Corazziego.

Biskup Marek Solarczyk podziękował wszystkim biorącym udział w marszu.

– Moja ogromna wdzięczność i wielka radość, że jesteście. Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa – to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia 

– powiedział bp Solarczyk. 

W Radomiu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny

Jednym z uczestników marszu był Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, który mówił o szczególnej roli ojca w rodzinie.

– Chcieliśmy zwrócić uwagę w tym roku na jedną kluczową postać: jest nią ojciec. Sam mam być zaszczyt być mężem i ojcem czwórki dzieci i to najważniejsza z ról, jaką przyszło mi pełnić

– powiedział Przeszowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W pochodzie brali też udział przedstawiciele władz miasta i instytucji miejskich. Był m.in. wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a także Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

– Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z państwem. Wszyscy zgadzamy się, że życie jest wartością nadrzędną, ale żeby w sposób właściwy funkcjonowało, potrzebuje fundamentu, którym jest matka i ojciec

– powiedział wiceprezydent.

Organizowanie w Polsce takich marszy ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga.

stacja7.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY