Najnowszy sondaż. Polacy nie wiedzą o co chodzi Platformie i Tuskowi? Zobacz odpowiedzi

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / fot. flickr.com

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez SW Research wskazują, że co czwarty badany nie potrafi jednoznacznie określić, jaką partią jest Platforma Obywatelska.
  • Uczestnikom sondażu zadano pytanie: „Jaką partią jest dziś pani/pana zdaniem Platforma Obywatelska?”.
  • Największa część badanych spośród tych, którzy zaklasyfikowali Platformę Obywatelską uważa, że reprezentuje ona lewicowy charakter.
  • Wyniki najnowszego sondażu wskazują, że około 40 proc. elektoratu nie wie, jaką ideologię reprezentuje partia Donalda Tuska.
  • Zobacz także: Abp Ryś o profanacji Eucharystii: “Szczerze przepraszam wszystkich”

Wyniki najnowszego sondażu wskazują, że niemal połowa elektoratu nie wie, jakie wartości reprezentuje partia Donalda Tuska. Uczestnikom badania zadano pytanie: „Jaką partią jest dziś pani/pana zdaniem Platforma Obywatelska?”.

7,1 proc. respondentów odpowiedziało, że PO jest partią prawicową. 8,4 proc. ankietowanych uważa Platformę za centroprawicę. Łącznie za formację o charakterze prawicowym uważa PO 15,5 proc. badanych.

Z kolei zdaniem 14,9 proc. respondentów PO jest formacją centrową, a za formację centrolewicową uważa Platformę 12,7 proc. badanych.

14,7 proc. respondentów wskazało, że PO jest formacją lewicową. Łącznie za formację o charakterze lewicowym uważa Platformę 27,4 proc. badanych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wyniki najnowszego sondażu wskazują, że 22,7 proc. ankietowanych nie potrafi jednoznacznie określić, jaką partią jest Platforma, a 19,5 proc. nie ma zdania w tej kwestii. Sumując te dwie opinie otrzymać można 42,2 proc. elektoratu.

„PO jako partię centrową zdecydowanie częściej postrzegają mężczyźni (20 proc.) niż kobiety (11 proc.). Odsetek osób, które ugrupowanie Donalda Tuska uważają za partię centrum rośnie wraz z wiekiem respondentów (co 10. osoba do 24. roku życia, 17 proc. respondentów powyżej 50 lat). Największa opozycyjna partia uważana jest za partię o charakterze centrowym w opinii co piątej osoby o dochodach przekraczających 5000 zł i nieco wyższy odsetek (21 proc.) mieszkańców największych miast” – komentuje wyniki badania Adam Jastrzębski z SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 21.09-22.09.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY