Koniec ze zmianą czasu? PSL złożyło projekt

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zegar

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Do Sejmu wpłynął niedawno projekt ustawy dotyczący zniesienia zmian czasu, dokonywanego dwa razy w roku. Polskie Stronnictwo Ludowe chce, aby w Polsce obowiązywał czas letni.

W piątek w Sejmie PSL złożyło projekt ustawy o wprowadzeniu czasu letniego na cały rok. Posłem sprawozdawcą projektu jest Marek Sawicki.

PSL złożyło projekt ustawy

W rozmowie z Radiem ZET wspominał, że będzie namawiał marszałek Sejmu Elżbietę Witek, aby Sejm zajął się w środę, 29 września, ustawą o wprowadzeniu na stałe czasu letniego w Polsce.

– Ciągłe zmienianie czasu jest kompletnie bez sensu

– powiedział Marek Sawicki.

Podkreślił, że w Unii Europejskiej nie wszystkie państwa funkcjonują w jednej strefie czasowej.

Brak porozumienia

Na przeszkodzie wprowadzenia jednego czasu w Europie stoi fakt, że państwa członkowskie nie mogą się porozumieć, czy pozostać przy czasie letnim, czy zimowym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Przypomnijmy, że UE nie ma kompetencji, by narzucić jednolity system czasowy. Może jedynie złagodzić istniejące przepisy unijne i dać krajom swobodę wyboru.

To nie pierwszy raz, kiedy posłowie PSL wnioskują o likwidację zmiany czasu w Polsce. Pierwszy raz PSL pomysł zgłosiło w 2017 roku. Jak dotąd ich działania nie przyniosły zamierzonego rezultatu.

Na likwidację zmiany czasu zdecydowały się już m.in. Islandia, Białoruś i Rosja.

rmf24.pl, radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY