Doniesienia polskich służb: Białorusini podają migrantom psychotropy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z ustaleń polskich służb wynika, że funkcjonariusze białoruskiego reżimu podawali migrantom wysyłanym na polską granicę różnego rodzaju substancje psychotropowe.
  • Stanisław Żaryn wyjaśniał, że coraz częściej polscy funkcjonariusze odnotowują przypadki przekazywania przez Białorusinów „różnych środków” imigrantom.
  • Doniesienia polskich służb potwierdzają jednostki litewskie. Wspomniano o sytuacji, w której jednej z grup imigrantów podano metadon – środek opioidowy mocniejszy od morfiny.
  • Życie młodych ludzi uratowali lekarze.
  • Zobacz także: Szokujące ustalenia polskich służb ws. nielegalnych imigrantów. Powiązania z Rosją oraz ISIS

Doniesienia polskich służb budzą coraz większą grozę. Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn wyjaśniał, że coraz częściej polscy funkcjonariusze odnotowują przypadki przekazywania przez Białorusinów „różnych środków” imigrantom. Są to substancje psychotropowe, lekarstwa, dziwne tabletki, by – jak tłumaczą im Białorusini – „przetrwać” nielegalne przekroczenie granicy z Polską.

Doniesienia polskich służb potwierdzają jednostki litewskie. Wspomniano o sytuacji, w której jednej z grup imigrantów podano metadon – środek opioidowy mocniejszy od morfiny.

“W tej grupie była dwójka dzieci: jedno miało sześć lat, drugie – półtora roku. Po zatrzymaniu rodzice zgłosili się do pograniczników z informacją, że nie mogą dobudzić dzieci, nie mają z nimi żadnego kontaktu i proszą o pomoc. Przekazali, że jeden z eskortujących ich do granicy Białorusinów podał im dwie tabletki, żeby dzieci nie płakały przy przekraczaniu granicy” – wyjaśniał treść informacji Litwinów minister Mariusz Kamiński.

Jak dodał, życie młodym imigrantom uratowali lekarze.

W czasie konferencji zaprezentowano szokujące zdjęcia, znalezione w telefonach imigrantów. Przedstawiono tez ustalenia polskich służb, wskazujące na powiązania tych ludzi z organizacjami terrorystycznymi.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY