Były RPO wspiera Łukaszenkę? Ekspert: “To co wygaduje Bodnar jest żenujące”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Bodnar

Adam Bodnar / fot. flickr.com

Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wyraził swoją opinię dotyczącą sytuacji na granicy z Białorusią w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.
  • Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad pięć tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Decyzje władz w tej sprawie komentował w niedzielnych “Faktach po Faktach” były rzecznik praw obywatelskich doktor Adam Bodnar.
  • Zdaniem byłego RPO, rząd Zjednoczonej Prawicy powinien odpowiedzieć za przypadki śmiertelne, które zdarzyły się na granicy.
  • Zobacz także: Socjaldemokraci wygrywają wybory parlamentarne w Niemczech. “SPD ma mandat do rządzenia”

Sytuację na granicy polsko-białoruskiej i decyzje władz w tej sprawie komentował w niedzielnych “Faktach po Faktach” były rzecznik praw obywatelskich. Adam Bodnar mówiąc o kryzysie na granicy obarcza winą rząd Zjednoczonej Prawicy. Były RPO uważa również, że obecna władza “łamie prawa człowieka”.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad pięć tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Wprowadzono go na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Rząd uzasadnia konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi “wojnę hybrydową”.

Bodnar o kryzysie na granicy

“Rząd powinien zostać rozliczony za te przypadki śmiertelne, które zdarzyły się na granicy z Białorusią. Ja myślę, że przede wszystkim na tym etapie trzeba dokumentować, zbierać wszystkie informacje – tu ważna rola dziennikarzy śledczych, przygotowywać materiały. Spisane będą czyny i rozmowy i być może przyjdzie taki moment, kiedy za takie sprawy będzie można osądzić tych, którzy są winni rażących naruszeń praw człowieka i nigdy nie powinny mieć miejsca na terytorium Rzeczpospolitej” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Były rzecznik praw obywatelskich określił również sytuację na granicy jako “absolutnie tragiczną”. Wskazał, że nie ma w tej chwili żadnej wiedzy, bo wyłączono możliwość kontroli dziennikarskiej. Bodnar domaga się od rządu, by ten przestał łamać “prawa człowieka” oraz odwołał stan wyjątkowy na granicy z Białorusią.

“Rząd powinien zostać rozliczony za te przypadki śmiertelne, które zdarzyły się na granicy z Białorusią” – dodał.

Bodnar wspiera Łukaszenkę

To jest żenujące co wygaduje @Adbodnar na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Kolejny głos wspierający reżim Łukaszenki – napisał Witold Repetowicz

tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY