Będą nowe obostrzenia? Minister zdrowia odpowiada: “Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
KIELCE INAUGURACJA KAMPANII ŚWIĘTOKRZYSKIE NIE HEJTUJE

KIELCE INAUGURACJA KAMPANII ŚWIĘTOKRZYSKIE NIE HEJTUJE / Fot. PAP/Piotr Polak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że administracja rządowa nie zamierza wprowadzać nowych obostrzeń sanitarnych w nadchodzących tygodniach.

Podczas konferencji prasowej ministra pytano o ewentualne wprowadzenie nowych restrykcji. Niedzielski mówiąc o nowych obostrzeniach przekazał, że w tej chwili rząd nie planuje zmiany przepisów.

Niedzielski o nowych obostrzeniach

“W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu” – powiedział.

Szefa resortu zdrowia pytano o powody wpisania Polski przez Hiszpanię na listę państw z podwyższonym ryzykiem.

“Nie wiem, jakie są dokładnie powody wpisania nas na tę listę” – stwierdził minister Niedzielski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polska krajem o niskiej liczbie zakażeń

Zwrócił uwagę, że na podstawie danych Europejskiej Agencji ds. Kontroli Zakażeń „Polska w skali Europy jest krajem, który ma stosunkowo najmniej zakażeń”.

Wyjaśnił, że obecnie obserwujemy w kraju trend rozwojowy, podczas gdy kraje Europy Zachodniej mają już za sobą tzw. apogeum czwartej fali. W związku z tym w ocenie Niedzielskiego „decyzja władz Hiszpania może być związana z tym rosnącym trendem”.

Szef MZ zaznaczył, że „teraz ta sytuacja się nieco poprawiła”.

“Oczywiście to nie oznacza, że mamy sytuację spokojną i liczymy na to, że będzie tzw. wypłaszczenie” – ocenił Niedzielski, wskazując, że będziemy mieli w Polsce do czynienia z trendem wzrostowym.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY