USA: Prezydent Duda spotkał się z przedstawicielem Discovery. “To było bardzo miłe dla mnie spotkanie”

Lex TVN
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem

Prezydent Andrzej Duda z Joe Bidenem / Fot. Twitter/Krzysztof Szczerski

Podczas swojej wizyty w USA prezydent Andrzej Duda, na zaproszenie US Chamber of Commerce, spotkał się w czwartek z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. Wśród nich był przedstawiciel medialnego koncernu Discovery.

Prezydent Andrzej Duda wyraził swoje zadowolenie z przebiegu spotkania z inwestorami.

Mówili dużo dobrego na temat naszego rozwoju. Mówili dużo dobrego na temat naszej polityki gospodarczej w związku także z pandemią koronawirusa – relacjonował słowa biznesmenów.

Polityk przedstawił swoich amerykańskich rozmówców w samych superlatywach.

Nie musieli tego mówić, przecież nikt inwestorów amerykańskich obecnych na polskim rynku, tutaj na spotkaniu z prezydentem Polski w Nowym Jorku nie zmusza do tego, żeby mówić komplementy na temat Polski. Gdyby nie chcieli, gdyby myślę nie mieli takiego przekonania, to by tego nie powiedzieli – podkreślił.

Co z “lex TVN”?

Obecny na spotkaniu przedstawiciel koncernu Discovery poruszył w rozmowie z prezydentem temat “lex TVN”.

Więc powiedziałem tak, jak zresztą powtarzam cały czas, że oczywiście ja rozumiem amerykańskie interesy i amerykańskie podejście, ale zapewniłem wszystkich, bo powiedziałem to głośno, że w Polsce przestrzegane są wszystkie normy. W Polsce jest wolność słowa. W Polsce jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej, gwarantowana przez polską konstytucję. I w związku z powyższym z tego punktu widzenia ja będę oceniał tę ustawę, jak ją dostanę – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent RP nie chciał ostatecznie zadeklarować się, jaką decyzję podejmie wobec tego projektu.

Jeżeli dojdę do wniosku, że istotne elementy związane z ładem konstytucyjnym i bezpieczeństwem właśnie choćby prowadzenia działalności gospodarczej, inwestowania w Polsce, spokojem inwestowania w Polsce, są tam postawione pod znakiem zapytania, to te decyzje oczywiście będą tutaj zdecydowane – stwierdził.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY