Ryszard Czarnecki: Są państwa, którym więcej wolno

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki / Fot. PAP /Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ryszard Czarnecki – europoseł PiS na antenie Radia Wnet wyraził swoją opinię na temat kopalni w Turowie oraz dalszej obecności w Unii Europejskiej.
  • W lutym Czesi wnieśli skargę do TSUE przeciwko Polsce w sprawie rozbudowy kopalni węgla brunatnego w Turowie. Argumentując to negatywnym wpływem na poziom wód gruntowych w ich kraju.
  • Polska nie zastosowała się do nakazu wstrzymania wydobycia surowca na czas rozstrzygnięcia sprawy.
  • 20 września Trybunał postanowił, że Polska ma płacić dziennie 500 tys. euro kary za dalsze funkcjonowanie kopalni.
  • Zobacz także: Odważna koncepcja polityków PiS

Ryszard Czarnecki uważa, że sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE – Rosario Silva de Lapuerta nie posiada odpowiednich kompetencji, by wydać taki wyrok.

Podwójne standardy w Unii Europejskiej

Europoseł, zwrócił uwagę na istnienie pięciu kopalni węgla brunatnego w Czechach. Znajdują się tuż przy polskiej granicy. Wspomniał też o czterech po stronie niemieckiej. Nie stanowi to problemu dla europejskich instytucji i czeskiego rządu.

To jest pokazanie wprost, że są równi i równiejsi. Są państwa, którym więcej i mniej wolno

– skomentował Ryszard Czarnecki.

Polityk wspomniał o tym, że szef TSUE wielokrotnie nie stosował się do zasad obiektywizmu. Wielokrotnie wypowiadał się na temat Polski w stronniczy sposób.

Trybunał jest skonstruowany w ten sposób, że władze poszczególnych państw delegują tam swoich przedstawicieli. Bywa, że są to ludzie bardzo mocno politycznie uwikłani. Sami potem podejmują decyzje w sprawie Polski np. dotyczące wymiaru sprawiedliwości

– powiedział europoseł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wpłacimy więcej niż dostaniemy

Według badań opinii publicznej jedną z najważniejszych korzyści integracji z Unią jest możliwość pozyskiwania europejskich funduszy. Co miało przyczynić się do rozwoju gospodarczego i przybliżyć nas do zachodnich standardów.

Ryszard Czarnecki przyznał, że Polska wciąż otrzymuje z UE więcej pieniędzy niż wynosi składka członkowska. Jego zdaniem nie potrwa to długo. Już w 2028 r. wysokość składek może przewyższyć granty.

Pod koniec dekady będziemy utrzymywać UE

– oznajmił polityk PiS.

wnet.fm, rmf24.pl, businessinsider.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY