Wałęsa pochwalił Tuska: Wybitny człowiek, trzeba dać mu szansę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa / Fot. Wikimedia Commons

Były prezydent Lech Wałęsa nazwał lidera PO Donalda Tuska najzdolniejszym politykiem w Polsce i wybitnym człowiekiem. Dał mu też radę, jak ma kierować partią.

Lech Wałęsa w wywiadzie dla „Super Expressu” wyraził swoje poparcie dla Platformy Obywatelskiej oraz pochwalił Donalda Tuska jako polityka. Były prezydent odniósł się także do sobotniej konwencji PO, na której przemówienie programowe wygłosił lider partii.

Tusk przekonywał wtedy, że jego partia ma odpowiednie rozwiązania nie tylko dla dużych aglomeracji, ale też dla miast powiatowych i wsi. Lider PO zaznaczył, że „dzisiaj polski dojrzały patriotyzm i prawdziwa miłość do ojczyzny oznacza także wielką potrzebę, wielkie zadanie utrzymania Polski w Unii Europejskiej”. Zaproponował również szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu zmiany w konstytucji. Skrytykował też zachowania niektórych polityków PO (Klaudii Jachiry, Franciszka Sterczewskiego czy Sławomira Nitrasa).

Wałęsa odniósł się do pozycji Tuska i postanowił dać mu kilka rad jako „starszy kolega po fachu”.

– Kibicuję PO, jestem realistą, wybieram to, co możliwe. To, co jest

– stwierdził Wałęsa.

Zaznaczył, że Tusk zaczął „ostro” i chciałby, aby to tempo wytrzymał. Zadeklarował, że będzie go wspierał podczas kampanii wyborczej, ponieważ będzie atakowany najróżniejszymi sposobami.

Wałęsa pochwalił Tuska

– Jeśli zdrowie pozwoli, to będę wspierał Tuska. Żeby się wmontował Tusk w sytuację którą zastał w PO, musi poszarpać partią po to, żeby potem poukładać. On jest w momencie przeglądu sytuacji

– powiedział Wałęsa.

Potem dodał, że Tusk to najzdolniejszy polski polityk, „wybitny człowiek” i trzeba dać mu szansę, ponieważ tylko on może uporządkować PO.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY