Jan Duda bronił uchwały anty-LGBT. „Homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Tadeusz Duda

Jan Tadeusz Duda / Fot. PAP

W rozmowie z „Newsweekiem” Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, przekonywał, że radni PiS nie są przeciwko osobom LGBT. Mówił też o „zaraźliwym homoseksualizmie”.
  • 20 sierpnia Sejmik Województwa Małopolskiego nie uchylił tzw. deklaracji anty-LGBT.
  • Pytany o uchwałę anty-LGBT, Duda wyjaśnił, że sformułowanie ideologia LGBT to skrót myślowy będący określeniem na propagandę „ideologii gender”.
  • Jan Duda: Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny.
  • Zobacz także: Kompromitacja polityków na urodzinach u Mazurka. Zamiast do Sejmu, pojechali na imprezę.

W rozmowie z „Newsweekiem” przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Duda bronił uchwały anty-LGBT i podkreślił, że PiS nie dyskryminuje osób homoseksualnych.

– W polskim prawie nigdy nie było penalizacji homoseksualizmu, a w USA czy Niemczech była

– zauważył Duda.

Jan Duda bronił uchwały anty-LGBT

Zaznaczył, że radni PiS nie są przeciwko osobom LGBT, tylko przeciw ich propagandzie. Natomiast „nagłaśnianie sprawy orientacji seksualnej tych osób jest formą propagandy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jan Duda pytany był również, co to jest ideologia LGBT, bo takie określenie znalazło się w uchwale małopolskich władz, odpowiedział, że „to był taki skrót myślowy”. Natomiast w tym przypadku chodziło o „propagandę ideologii gender”.

– To pogląd, że można sobie dowolnie, na podstawie własnych odczuć, mniej lub bardziej przemyślanych, wejść w środowisko osób nieheteronormatywnych w nadziei, że będzie tam lepiej

– powiedział.

„Zaraźliwy homoseksualizm”

Duda w rozmowie z dziennikarzami powoływał się również na artykuł z „Science Magazine”, w którym wyczytał, że na 500 tys. osób deklarujących „skłonności nieheteronormatywne” od 8 do 25 proc. z nich „ma te skłonności z powodu odmienności generycznych”. 

– Reszta to są albo uwarunkowania hormonalne, albo kulturowe. Czynniki kulturowe to efekty promowania tych skłonności. Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym. Twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, które staje się u nas modne, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny

– powiedział.

20 sierpnia Sejmik Województwa Małopolskiego nie uchylił tzw. deklaracji anty-LGBT. W lipcu Komisja Europejska wystosowała list do małopolskich samorządowców z informacją o możliwości wstrzymania funduszy unijnych w przypadku, jeśli deklaracja anty-LGBT z 2019 r. nadal będzie obowiązywać. 

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY