Banaś czuje się ojcem 500 plus. Pouczył posła SP. “Żeby być ojcem, trzeba najpierw coś zrobić”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marian Banaś

Marian Banaś / Fot. You Tube/ Telewizja Republika

Na Twitterze doszło do ostrej wymiany zdań między posłem Solidarnej Polski Mariuszem Kałużnym, a prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Marian Banaś pochwalił się, że to dzięki jego reformom Prawo i Sprawiedliwość mogło zrealizować program 500 plus.
  • Podczas konferencji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, premier Mateusz Morawiecki zachwalał skuteczność swojego rządu w walce z mafiami VATowskimi.
  • Zauważył, że pomimo mniejszej ilości kontroli wzrosła, aż o 65 procent ich skuteczność.
  • Z kolei Marian Banaś oraz Mariusz Kałużny ostro dyskutowali, kto jest “ojcem” programu 500 plus.
  • Prezes Najwyższej Izby Kontroli uważa, że to dzięki niemu Prawo i Sprawiedliwość mogło zrealizować kampanijne postulaty.
  • Natomiast poseł z Solidarnej Polski jest przekonany, że to Zbigniew Ziobro i jego reformy prawne spowodowały wpływy do budżetu państwa, które zostały wydane na socjalne obietnice.
  • Zobacz także: Morawiecki o sprawności instytucji państwowych: “Nie można haratać w gałę, kiedy po ulicach biegają bandyci”

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Warsaw Enterprise Institute “Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich”. Ocenił, że przestępcy w białych kołnierzykach i mafie VAT-owskie zachowywały się dużo gorzej, bo były niewidoczne, a na ich działalności traciło całe społeczeństwo.

Nie można haratać w gałę, jak tam gdzieś po ulicach biegają bandyci: czy z pistoletami, czy w białych kołnierzykach. Nie można, bo wtedy tracimy na tym wszyscy, wtedy padają całe branże. Wtedy obywatele zadłużają się, wtedy nie mamy mocy inwestycyjnych, wtedy cała gospodarka, polityka fiskalna, regulacyjna, monetarna, inwestycyjna, biznesowa, cała polityka gospodarcza kuleje. A my tego nie chcemy

– chwalił się Mateusz Morawiecki przeprowadzonymi w ostatnich latach reformami w systemie podatkowym.

Szef rządu powiedział, że w 2015 roku wpływy z podatku VAT wyniosły 123 mld zł. Od roku 2016 r. rząd zaczął wdrażać procedury i cały system, w tym Krajową Administrację Skarbową, które miały przeciwdziałać wyłudzeniom VAT. Wskazał również, że pomimo tego, że kontroli podatkowych jest 50 procent mniej, to stały się one, aż o 65 procent bardziej skuteczne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Banaś ojcem 500 plus?

Na Twitterze wywiązała się w środę dyskusja pomiędzy prezesem Najwyższej Izby Kontroli, a posłem Solidarnej Polski. Panowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat programu 500 plus oraz kto stoi za tym sukcesem propagandowym rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wpływy z VAT w ciągu 5 lat wzrosły o 90 mld zł! To jest reforma wymiary sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro – zmiana wykroczenia skarbowego na poważne przestępstwo! O ile ,,matką” 500+ jest Beata Szydło to ,,ojcem” jest Ziobro, który na to wszystko,,zarobił”. Za Zbigniewem Ziobro prawo działa!

– chwalił swojego przełożonego, poseł Mariusz Kałużny.

Prezes NIK, Marian Banaś odpowiedział pod wpisem posła Kałużnego, że to dzięki jego reformom jak pracownika ministerstwa finansów w okresie 2015-2016, Prawo i Sprawiedliwość mogło zrealizować jeden z naczelnych programów kampanijnych.

Panie Pośle, reforma skarbowa, którą przeprowadziłem przyniosła do budżetu 300 mld złotych i to z tych pieniędzy sfinansowano min. 500+. Żeby być ojcem trzeba najpierw coś zrobić. Miłego dnia!

– odpisał Marian Banaś.

Poseł Kałużny nie pozostawał wobec tego dłużny, dalej broniąc Zbigniewa Ziobro i jego reformy karne przeciwko oszustom podatkowym, które według polityka Solidarnej Polski odstraszyły potencjalnych naciągaczy.

Reformy robiono w PL od 30 lat. Mimo to VAT wyłudzano. Niewątpliwie wysokość i nieuchronność kary to główna przyczyna poprawy ściągalności VATu. Ci, którzy to robili zaczęli się tego poważnie bać. Zmiana prawa przez Z.Ziobro miała kluczowe znaczenie, reszta to uzupełnienie.

– napisał.

Marian Banaś w latach 2015–2016 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, w latach 2005–2008 i 2015–2017 pełnił funkcję szefa Służby Celnej. W latach 2017–2019 Banaś był szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Natomiast od 2019 roku piastuje urząd prezesa Najwyższej Izby Kontroli stając się postacią niewygodną dla byłych politycznych kolegów.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY