Abp Jędraszewski odniósł się do uchwał anty-LGBT: Perfidne sposoby nacisku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp Jędraszewski

Abp Jędraszewski / Fot. flickr.com

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski stwierdził, że „próbuje się stosować perfidne metody nacisku” i obiecuje Polsce pieniądze, aby odeszła od Bożego prawa i przyjęła to w imię tzw. tolerancji.
  • Abp Jędraszewski niedzielną homilię poświęcił przede wszystkim nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II.
  • Zaznaczył, że nadeszły niełatwe czasy, „kiedy raz jeszcze muszą wrócić te podstawowe płaszczyzny miłości: człowieka, rodziny, ojczyzny”.
  • Metropolita: Widzimy, jak często chcą nas podzielić, na katolików, których trzeba „opiłowywać” i tych mądrych, którzy chcą nami rządzić, wprowadzając nową moralność.
  • Zobacz także: Kanadyjski biskup zwolennikiem segregacji sanitarnej? Msza Święta tylko dla w pełni zaszczepionych

Homilię na Jasnej Górze w niedzielę podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy wygłosił abp Marek Jędraszewski. Poświęcił ją przede wszystkim nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Przytaczał ich wypowiedzi m.in. na temat miłości, sprawiedliwości, solidarności i etosu pracy. Abp Jędraszewski odniósł się również do tzw. uchwał anty-LGBT, które przyjęły niektóre polskie samorządy.

Abp Jędraszewski odniósł się do uchwał anty-LGBT

– Jakie perfidne sposoby nacisku próbuje się stosować obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od Bożego prawa i przyjęli to w imię tak zwanej tolerancji, co uwłacza naprawdę godności człowieka

– powiedział metropolita.

Zwrócił uwagę, że żyjemy w niełatwych czasach, „kiedy raz jeszcze muszą wrócić te podstawowe płaszczyzny miłości: człowieka, rodziny, ojczyzny”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaznaczył, że nie można się godzić na deprawowanie dzieci już od przedszkoli, wprowadzając nauczanie, które pozbawia je „czystości, niewinności, naturalnej dobroci”.

Abp Jędraszewski odniósł się również do słów posła KO Sławomira Nitrasa o „opiłowaniu” katolików z przywilejów.

– Rozważamy te treści dzisiaj i widzimy, jak często chcą nas podzielić, na katolików, których trzeba „opiłowywać” i tych mądrych, którzy chcą nami rządzić, wprowadzając nową moralność, uderzająca w to, co jest w nas, w naszych duszach, zawarte od samego początku naszego istnienia jako ludzi (…)

– powiedział metropolita.

Wspomniał, że nie jest prawdą, że „na godność trzeba sobie zasłużyć”, bo przynależy ona każdemu już od chwili poczęcia.

– Nie możemy sobie pozwolić na wydarcie poczucia naszej osobowej godności jako człowieka. Tak samo jak nie możemy zgodzić się na to, by próbowano wprowadzić do nas postawy, na którą wielokrotnie się skarżył Jan Paweł II – życia w ten sposób, jakby Pana Boga nie było, życia zatroskanego tylko o to, żeby mieć jak najwięcej

– stwierdził abp Jędraszewski.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY