Segregacja sanitarna w warszawskiej restauracji. Wstęp tylko z przepustką

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Restauracja Der Elefant

Restauracja Der Elefant / fot. Facebook/ Der Elefant

Jedna z warszawskich restauracji wychodzi przed szereg i będzie obsługiwać tylko zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.
  • Od 1 października warszawska restauracja Der Elefant będzie przyjmować tylko posiadaczy paszportów covidowych.
  • Już na początku mniemanej pandemii właściciel korzystał z porad prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii. Oznacza to zaostrzone przepisy sanitarne, które obowiązują w lokalu.
  • Zdaniem właściciela restauracji, “Der Elefant będzie najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie”
  • Zobacz także: Hołownia o potencjalnej koalicji z Gowinem. “Nie ma takich rozmów i nie ma takich deklaracji”

Od 1 października warszawski lokal Der Elefant będzie przyjmować tylko posiadaczy paszportów covidowych, a więc w restauracji zacznie obowiązywać segregacja sanitarna na wzór francuski. Ponadto do identyfikacji potrzebny będzie także dowód tożsamości.

“W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać” – twierdził restaurator Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

Nie jest to jednak aż tak zdumiewające. Już na początku mniemanej pandemii właściciel korzystał z porad prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii. Opracowała ona dla restauracji szczegółowe zasady funkcjonowania w reżimie sanitarnym.

„Od początku pandemii do dzisiaj personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę” – zapewniła restauracja w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Po tym, jak rząd warszawski zezwolił na ponowne otwarcie gastronomii, Der Elefant zbudował specjalne przegrody, oddzielające stoliki. Następnym krokiem jest wprowadzana od 1 października segregacja sanitarna gości w restauracji.

“Restauracja Der Elefant będzie tym samym najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie” – twierdził właściciel.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY