Segregacja sanitarna w warszawskiej restauracji. Wstęp tylko z przepustką

Dodano   9  
  Loading
Restauracja Der Elefant

Restauracja Der Elefant / fot. Facebook/ Der Elefant

Jedna z warszawskich restauracji wychodzi przed szereg i będzie obsługiwać tylko zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.
  • Od 1 października warszawska restauracja Der Elefant będzie przyjmować tylko posiadaczy paszportów covidowych.
  • Już na początku mniemanej pandemii właściciel korzystał z porad prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii. Oznacza to zaostrzone przepisy sanitarne, które obowiązują w lokalu.
  • Zdaniem właściciela restauracji, “Der Elefant będzie najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie”
  • Zobacz także: Hołownia o potencjalnej koalicji z Gowinem. “Nie ma takich rozmów i nie ma takich deklaracji”

Od 1 października warszawski lokal Der Elefant będzie przyjmować tylko posiadaczy paszportów covidowych, a więc w restauracji zacznie obowiązywać segregacja sanitarna na wzór francuski. Ponadto do identyfikacji potrzebny będzie także dowód tożsamości.

“W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać” – twierdził restaurator Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

Nie jest to jednak aż tak zdumiewające. Już na początku mniemanej pandemii właściciel korzystał z porad prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii. Opracowała ona dla restauracji szczegółowe zasady funkcjonowania w reżimie sanitarnym.

„Od początku pandemii do dzisiaj personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę” – zapewniła restauracja w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Po tym, jak rząd warszawski zezwolił na ponowne otwarcie gastronomii, Der Elefant zbudował specjalne przegrody, oddzielające stoliki. Następnym krokiem jest wprowadzana od 1 października segregacja sanitarna gości w restauracji.

“Restauracja Der Elefant będzie tym samym najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie” – twierdził właściciel.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
22 września 2021 14:25

Myślę , że żaden człowiek , który ma odrobinę honoru i ambicji , czy to zaszczepiony , czy nie, nie powinien pozwalać na to , żeby jakiś prostak(właściciel tej knajpy) miał wgląd do procedur medycznych, które przyjął . Za chwię będzie chciał sprawdzić, czy klient nie ma hemoroidów i zaglądnie mu , gdzie trzeba . Ludzie nie dajcie się dzielić ! Der Elefant …wszystko ukryte w tej jakże polskiej nazwie . Chce dzielić Polaków w Polsce ten Elefant ?

Malgosia
Gość
Malgosia
22 września 2021 14:36

Hmmm, wszystko ok poza sanitaryzacja zaszczepionych I tych nie. Pracuje w 4 gwiazdkowym hotelu w Szkocji. Od poczatku otwarcia operujemy na zasadach wzmożonej czystości i dbania o higienę lub dystans, ale nikt nie jest segregowany sanitarnie. Ani pracownicy ani goście. Co noc przebywa średnio 90 gości przyjeżdżających zewsząd i jak do tej pory nikt nie chorował ani nie dostał powiadomienia o styczności z osobą zakazona. Więc nie przesadzajmy i nie wprowadzajmy niepotrzebnych restrykcji bo może się to źle odbić. No i lykajmy ADEK i wszystko będzie ok. ☺

Marsbar
Gość
Marsbar
22 września 2021 16:28

60% ludzi to debile.

Eddie
Gość
Eddie
22 września 2021 18:53

Myśle, ze w krótkim czasie ten lokal dostanie tyle negatywnych opinii w internecie, ze szybciutko się wycofa z tego pomysłu dzielenia ludzi

sramnaobostrzeniapis
Gość
sramnaobostrzeniapis
23 września 2021 10:51

Nigdy moja noga nie postanie w covidowym gownie

Miroo
Gość
Miroo
23 września 2021 12:03

Lewackie kretyństwo nie ma granic!!!

darek
Gość
darek
23 września 2021 12:58

Mam nadzieję że szybko zbankrutuje.

Last edited 29 dni temu by darek
esiu
Gość
esiu
24 września 2021 00:38

Co za debil. Nie poszedlbym tam nawet, jakbym sie zaszczepil, bo wstyd. Daje im 2 tygodnie – albo znormalnieja i przeprosza, albo pojda z torbami.

Rte
Gość
Rte
28 września 2021 00:31

W życiu bym tam nie wszedł, a co dopiero jeść …. u posrańca

POLECAMY