Prezydent Brazylii przyjedzie do Polski? Podano możliwy termin

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA UN GENERAL ASSEMBLY

USA UN GENERAL ASSEMBLY / PAP/EPA/Alan Santos / Presidency of Brazil HANDOUT

W przyszłym roku Polskę prawdopodobnie odwiedzi prezydent Brazylii. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda, który w Nowym Jorku spotkał się z Jairem Bolsonaro.

Według strony polskiej głównymi tematami rozmowy prezydentów Polski i Brazylii w Nowym Jorku było potencjalne zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami oraz ochrona inwestycji. Wynikiem rozmowy jest także wstępna deklaracja, że prezydent Brazylii przyjedzie do Polski.

Prezydent Andrzej Duda poinformował polskich dziennikarzy w Nowym Jorku, że w przyszłym roku Jair Bolsonaro prawdopodobnie złoży wizytę w Warszawie.

Jak poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch, rozmowy dotyczyły “zwiększenia wymiany handlowej i ochronie inwestycji”.

“Ponad 200-milionowa Brazylia to nasz najpotężniejszy partner na półkuli południowej” – oznajmił minister na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prezydent Brazylii przyjedzie do Polski

“Rozmawialiśmy na temat zbliżającej się wizyty pana prezydenta w Polsce. Mamy nadzieję, że w marcu albo na początku kwietnia pan prezydent do nas przyjedzie. Cieszę się z tego, bo Brazylia to partner gospodarczy Polski, ale przede wszystkim największy kraj Ameryki Południowej, o wielkim potencjale. Byłoby dobrze, gdybyśmy te nasze stosunki, przede wszystkim gospodarcze, rozwijali” – mówił Duda.

Spotkanie z Bolsonaro było pierwszym punktem wizyty prezydenta Dudy w Nowym Jorku. W USA, prezydent Duda spotkał się także z prezydentami Mongolii, Mołdawii i Estonii.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY