Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z ratownikami medycznymi. “Była determinacja, by rozwiązywać problem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA MZ KONFERENCJA MINISTRA NIEDZIELSKIEGO

WARSZAWA MZ KONFERENCJA MINISTRA NIEDZIELSKIEGO / PAP/Zofia Bichniewicz

Ministerstwo Zdrowia podpisało porozumienie z przedstawicielami ratowników medycznych i ich pracodawców. Informację podał Adam Niedzielski.
  • Porozumienie zawarto między ministrem zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.
  • Szef resortu zdrowia podkreślił, że rozmowy toczyły się w atmosferze dużej odpowiedzialności każdej ze strony.
  • Rozmowy toczyły się od wielu tygodni i dotyczyły nie tylko kwestii finansowych, ale także kwestii merytorycznych, zmian ustawowych dotyczących systemu ratownictwa
  • Zobacz także: Hołownia o potencjalnej koalicji z Gowinem. “Nie ma takich rozmów i nie ma takich deklaracji”

Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z ratownikami medycznymi. Porozumienie zawarto między ministrem zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Minister przekazał szczegóły dotyczące ustaleń ze środowego spotkania.

“Przez wiele godzin, bodajże siedem toczyły się rozmowy dotyczące różnych postulatów stawianych przez ratowników, ale też pracodawców zawiązanych ze stacjami ratownictwa medycznego” – powiedział Niedzielski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z ratownikami medycznymi.

Szef MZ akcentował, że rozmowy toczyły się w atmosferze dużej odpowiedzialności każdej ze strony.

“Była determinacja, by rozwiązywać problem. Rozmowy toczyły się od wielu tygodni i dotyczyły nie tylko kwestii finansowych, ale także kwestii merytorycznych, zmian ustawowych dotyczących systemu ratownictwa” – wskazał.

“Rozmowy toczyły się w charakterze trójstronnym, to ważne, by problemy rozwiązywać z komitetem strajkowym, ze związkami zawodowymi, ale także z pracodawcami” – zaznaczył.

“Chcę z przyjemnością zakomunikować, że podpisaliśmy porozumienie, ma ono charakter trójstronny w formule, w jakiej rozmawialiśmy, jest podpisane przez przedstawiciela komitetu protestacyjnego, jak i stronę pracodawców. Ze strony MZ szefem zespołu negocjacyjnego był minister Waldemar Kraska” – przekazał Niedzielski.

“W kontekście zwiększającej się czwartej fali zakażeń covidowych to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że nie będzie problemów, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie, mówię o braku obsad zespołów ratownictwa medycznego” – dodał.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY