- Mężczyzna podczas marszu równości wystąpił w koszulce z obraźliwym przedstawieniem Matki Bożej.
- Sprawą profanacji zajęła się gdańska prokuratura.
- Ordo Iuris wskazuje na brak stanowczej reakcji na akty nienawiści wobec osób wierzących.
- Zobacz także: Małopolska zmieni jednak deklarację anty-LGBT? „Jest przygotowany projekt”
Ruszył proces oskarżonego o naruszenie uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na tzw. marszu równości w 2019 r. w Gdańsku. Aktem oskarżenia zajmie się Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe.
Aktywista LGBT odpowie za sprofanowanie wizerunku Matki Bożej
Reprezentujący oskarżycieli posiłkowych prawnicy z Instytutu Ordo Iuris wskazują, że „uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne”. Nadruk na koszulce mężczyzny przedstawiał obraz Matki Bożej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT. Teraz aktywista LGBT odpowie za sprofanowanie wizerunku Matki Bożej.
„Eskalacja agresji wobec osób wierzących”
– Brak stanowczej reakcji na akty nienawiści wobec osób wierzących, przekłada się na przekonanie wśród potencjalnych naśladowców, że chrześcijanie są grupą, którą można bezkarnie atakować. Ma to realne przełożenie na to co obserwujemy w ostatnim czasie, mianowicie eskalację agresji wobec osób wierzących
– powiedziała adw. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
Instytut Ordo Iuris interweniował już wcześniej w sprawach o obrazę uczuć religijnych. W ostatnim czasie prawnicy złożyli zażalenie na umorzenie postępowania przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wobec Adama D. „Nergala”. Muzyk obraził uczucia religijne chrześcijan poprzez zdeptanie obrazu Matki Bożej.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Nie są to jedyne przejawy profanacji w Polsce, ponieważ zdarzały się już ataki fizycznych na duchownych i miejsca kultu. Niedawno doszło do śmiertelnego pobicia proboszcza z Wielkiej Woli-Paradyża. Natomiast kilka miesięcy temu podpalono kościół w Lublinie, w którym modliła się starsza kobieta.
radioem.pl