Protest służby zdrowia. Ratownicy z Lubuskiego złożyli wypowiedzenia z pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ratownik Medyczny

Ratownik Medyczny / fot. pixabay.com

Kolejna grupa medyków w Lubuskim, po ratownikach z Sulechowa i Gorzowa Wielkopolskiego złożyła wypowiedzenia z pracy. Tym razem 28 ratowników medycznych ze stacji pogotowia w Zielonej Górze w ramach protestu odeszło od wykonywania zawodu.

Jak informuje reporter RMF FM Mateusz Chłystun, jeśli władzom i protestującym ratownikom nie uda się porozumieć, wypowiedzenia zaczną obowiązywać za dwa tygodnie. To oznacza, że cała grupa 28 ratowników, zatrudnionych w zielonogórskim pogotowiu na kontraktach, po 1 października nie przyjdzie do pracy. Protest służby zdrowia obejmuje obszar całej Polski.

Podobnie może być w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie już ponad miesiąc temu wypowiedzenia złożyli wszyscy kontraktowi ratownicy z tamtejszej stacji. Zaplanowane niedawno w tej sprawie spotkanie z władzami województwa zostało odwołane. Jak tłumaczyli przedstawiciele administracji rządowej w regionie – wolą zaczekać na efekt rozmów w Warszawie z szefem resortu zdrowia. Tam odbywa się protest główny pracowników służby zdrowia. Dużo będzie zatem zależało od tego, co dziś wydarzy się w stolicy. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Medycy z woj. lubuskiego domagają się nie tylko zwiększenia płacy godzinowej do minimum 70 złotych, ale też konkretnych regulacji prawnych dotyczących ich zawodu.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY