Plewa odniósł się do ataku Onetu: Nic tak nie zniechęca Polaków do szczepień, jak tępa i nachalna propaganda

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Red. Karol Plewa na antenie Mediów Narodowych.

Red. Karol Plewa na antenie Mediów Narodowych. / Fot. YouTube

– Redakcjo Onet, powinniście wiedzieć, że nic tak nie zniechęca Polaków do szczepień, jak tępa i nachalna propaganda w tej sprawie – napisał redaktor Mediów Narodowych Karol Plewa.
  • Według Onetu, na portalu Media Narodowe pojawiają się antyszczepionkowe artykuły.
  • Portal próbował uderzyć również w publicystę Mediów Narodowych, Jana Bodakowskiego, zarzucając mu „antyszczepionkową retorykę”.
  • Karol Plewa nazwał artykuł Onetu „strasznym bełkotem”.
  • Zobacz także: XVI Marsz Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy

Według niemiecko-szwajcarskiego koncernu Media Narodowe to „antyszczepionkowy portal”, który jest odpowiedzialny za „rozpowszechnianie treści zniechęcających i wrogo nastawiających do programu szczepień i walki z pandemią”. Karol Plewa odniósł się do ataku Onetu i zaznaczył, że „nic tak nie zniechęca do szczepień, jak tępa i nachalna propaganda”.

Onetowi nie spodobał się chociażby artykuł “Ksiądz prosi, aby nie przyjmować szczepionek na COVID-19. Ma inną propozycję”. Opisuje on wypowiedzi ks. Daniela Galusa, który zamiast szczepionki proponuje wiernym Komunię Świętą. Według portalu Onet.pl tekst ten jest jednym z podważających program szczepień.

Onet przekonuje również, że „antyszczepionkową retorykę” prowadzi Jan Bodakowski. Natomiast treści te są „ukrywane za hasłem opinii” albo “pod maską satyry”, która „jeszcze dosadniej neguje sens szczepień”.

Plewa odniósł się do ataku Onetu

Karol Plewa we wpisie na Twitterze artykuł Onetu o Mediach Narodowych nazwał „strasznym bełkotem”. Stwierdził, że to rządowa propaganda skutecznie zniechęca obywateli do szczepień.

– 1/2 Nie dziwię się, że nikt nie chciał firmować tego artykułu swoim nazwiskiem. Straszny bełkot. Redakcjo Onet, powinniście wiedzieć, że nic tak nie zniechęca Polaków do szczepień, jak tępa i nachalna propaganda w tej sprawie

– napisał Plewa.

Onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY