Pfizer: Szczepionka przeciwko COVID-19 jest skuteczna u dzieci w wieku 5-11 lat

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Spencer Davis/Unsplash

Pfizer ma wystąpić do amerykańskiej Federalnej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zgodę na stosowanie szczepionki w grupie wiekowej 5-11 lat.
  • W grupie dzieci 5-11 lat Pfizer testował mniejszą dawkę szczepionki niż ta, która podawana jest osobom starszym.
  • Szczepionka ma wywoływać silną odpowiedź immunologiczną u dzieci.
  • Pfizer chce ubiegać się o pozwolenie na stosowanie szczepionki w tej grupie wiekowej m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Europie.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Firma Pfizer i BioNTech poinformowała w poniedziałek, że ich szczepionka przeciwko COVID-19 jest skuteczna u dzieci w wieku 5-11 lat. U dzieci będzie stosowana zmniejszona dawka preparatu, około 1/3 ilości podawanej obecnie osobom dorosłym.

Jak stwierdziły Pfizer i BioNTech, medykament był dobrze tolerowany i powodował odpowiedź immunologiczną porównywalną do tych obserwowanych w badaniu osób w wieku od 16 do 25 lat. W testach klinicznych brało udział 2268 osób.

Pfizer: Szczepionka jest skuteczna u dzieci w wieku 5-11 lat

– Testy wykazały, że szczepionka w takiej ilości, po podaniu drugiej dawki, wywoływała u dzieci taką samą reakcję układu odpornościowego jak pełna dawka szczepionki podawana nastolatkom i młodym dorosłym

– przekazał wiceszef koncernu Bill Gruber.

Pfizer planuje w trybie pilnym ubiegać się o pozwolenie na stosowanie szczepionki w tej grupie wiekowej w Stanach Zjednoczonych, Europie i innych krajach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dyrektor wykonawczy Pfizera Albert Bourla stwierdził, że przez szybkie rozprzestrzenianie się wariantu wirusa Delta szczepienie dzieci przeciw koronawirusowi jest koniecznością. Zaznaczył, że „od lipca liczba przypadków pediatrycznych z Covid-19 wzrosła w USA o 240 proc.”.

Pfizer i BioNTech oczekują, że uda im się w czwartym kwartale tego roku opublikować wyniki badań dotyczących stosowania szczepionki u dzieci w wieku 2-5 lat oraz 6 miesięcy do 2 lat.

pb.pl, bankier.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY