Morawiecki o kryzysie na granicy: “Jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski i jego mocodawcy”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
TRUSKOLASY WIZYTA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO

TRUSKOLASY WIZYTA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO / PAP/Waldemar Deska

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że polski rząd będzie bronił granicy z całą determinacją. Dodał również, że jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski.
  • W niedzielę premier, a wcześniej Straż Graniczna poinformowali, że w trzech miejscach w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.
  • W poniedziałek służby odnotowały 220 prób przekroczenia granicy polsko–białoruskiej. Zatrzymano 14 nielegalnych imigrantów oraz dwie osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.
  • Premier za pośrednictwem swojego konta na Facebooku powiedział, że polska administracja będzie bronić granicy z całą determinacją. Wskazał także, że winę za kryzys ponosi reżim Aleksandra Łukaszenki.
  • Zobacz także: Kraska o powrocie dzieci do szkół: “Trzeba poczekać na ewentualny efekt”

Mateusz Morawiecki napisał o kryzysie na granicy na swoim profilu na Facebooku. W niedzielę premier, a wcześniej Straż Graniczna poinformowali, że w trzech miejscach w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób. Nielegalnie przekroczyli granicę. Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że w poniedziałek służby odnotowały 220 prób przekroczenia granicy polsko–białoruskiej. Zatrzymano 14 nielegalnych imigrantów oraz dwie osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Morawiecki o kryzysie na granicy

„Będziemy bronili naszej granicy z całą determinacją. Jedynym winnym cierpienia ludzkiego i ofiar jest wyłącznie reżim białoruski i jego mocodawcy. Nie zgadzamy się na to i będziemy robić wszystko, by skutecznie zabezpieczyć granicę Polski i Unii Europejskiej przy zachowaniu wszelkich humanitarnych środków” – napisał we wtorek na Facebooku premier Morawiecki.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY