„Miłość większa niż strach” w TVP2. Film o rodzinach, które nie kazały dzieciom „wyp…lać”, ale przyjęły je z miłością

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko poczęte.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

„Miłość większa niż strach” to film dokumentalny poświęcony rodzinom wychowującym dzieci z niepełnosprawnościami, które mogły nigdy się nie urodzić. We wtorek o 24:00 będziemy mogli go zobaczyć w telewizji TVP2.
  • Produkcja pokazuje odwagę, ale również trud, którego podjęli się rodzice, odmawiając dokonania aborcji i decydując się przyjąć dziecko na świat.
  • Prezes Centrum Życia i Rodziny: To są współcześni bohaterowie, którym należy się szacunek i wielkie podziękowania.
  • W filmie wypowiadają się też eksperci zajmujący się zawodowo pomocą niepełnosprawnym.
  • Zobacz także: Kraska o powrocie dzieci do szkół: “Trzeba poczekać na ewentualny efekt”

„Miłość większa niż strach” to najnowsza produkcja filmowa Centrum Życia i Rodziny. Film przedstawia autentyczne historie rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, które nie uległy namowom lekarzy, by dokonać aborcji.

– Na ulicach polskich miast tłum żąda, by każda matka mogła zakończyć życie dziecka zanim zdąży się ono urodzić. Krzyk ten słychać zapewne pod oknami bohaterów naszego filmu – rodzin, wychowujących dzieci dotknięte poważnymi chorobami. Rodzin, które nie kazały tym dzieciom „wyp…lać”, ale przyjęły je z miłością

– czytamy na oficjalnej stronie „Miłość większa niż strach”.

Film „Miłość większa niż strach” przestawia odwagę rodziców

Jak podkreślają autorzy filmu, produkcja ma przybliżyć widzom niezwykłą odwagę rodziców i pokazać, że „miłość do dzieci była większa niż strach” związany z ich przyszłą niepełnosprawnością.

– To są współcześni bohaterowie, którym należy się szacunek i wielkie podziękowania. Takie postawy należy doceniać i promować w społeczeństwie

– powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. 

Twórcy zwracają uwagę, że bohaterscy rodzice swoim życiem pokazują, że urodzenie i wychowanie dziecka, szczególnie chorego, jest dziś miarą człowieczeństwa. Zaznaczają, że choć zmagają się z wieloma problemami, to jednak nie wyobrażają sobie życia bez tych dzieci, które niejednokrotnie nazywają błogosławieństwem. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

– Chcemy utwierdzić ich w przekonaniu, że decyzja o przyjęciu z miłością niepełnosprawnego dziecka była ze wszech miar właściwa

– tłumaczył Paweł Ozdoba.

Produkcję będzie można zobaczyć dzisiaj o 24:00 w TVP2.

ekai.pl, miloscwiekszanizstrach.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY