Chorwackie parafie zyskały relikwie św. Jana Pawła II. “Jego nauczanie i świętość wpłyną na duchowość każdego Chorwata”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Paweł II

Pomnik Jana Pawła II w Chorwacji / Fot. pixabay.com

Dzisiaj w chorwackich rzymskokatolickich parafiach odbyła się uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii I stopnia św. Jana Pawła II. Proboszcz tych parafii ks. Robert Bartoszek wspomniał, że Chorwaci są bardzo przywiązani do Papieża Polaka.

Dzisiaj w chorwackich rzymskokatolickich parafiach odbyła się uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii I stopnia św. Jana Pawła II. Proboszcz tych parafii ks. Robert Bartoszek wspomniał, że Chorwaci są bardzo przywiązani do Papieża Polaka.

W parafiach rzymskokatolickich pw. św. Antoniego Opata w Vrisniku i św. Jakuba w Pitve na wyspie Hvar w Chorwacji odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego z wprowadzeniem relikwii I stopnia św. Jana Pawła II.

Masza św. z wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II

W poniedziałek proboszcz w parafiach rzymskokatolickich na wyspie Hvar ks. Robert Bartoszek w rozmowie z portalem Radia Maryja stwierdził, że będzie to miało duży wpływ na duchowość Chorwatów.

– Św. Jan Paweł II jest im bliski i na pewno jego nauczanie i świętość wpłyną na duchowość każdego Chorwata, który przebywa na wyspie Hvar i mam nadzieję, że będzie to owocowało w przyszłości

– powiedział ks. Bartoszek.

W uroczystości wzięli również udział Andrzej Jasionowski, ambasador RP; Dagmara Luković z Zagrzebia, konsul RP; Josip Roglić ze Splitu, honorowy konsul RP; przedstawiciel parlamentu chorwackiego; władze województwa oraz władze lokalne.

– Św. Jan Paweł II umiłował naród Chorwacji. Przebywał tam trzy razy z pielgrzymką. Chorwaci oddali swoje serce Ojcu Świętemu. W każdym momencie, od kiedy tutaj posługuję, wspominają św. Jana Pawła II. Mam nadzieję, że wykorzystują także jego nauczanie w swoim codziennym życiu. Obserwuję to i staram się przypominać o nauczaniu św. Jana Pawła II

– powiedział ks. Bartoszek.

Zaznaczył, że Chorwaci często wspominają św. Jana Pawła II i są do niego bardzo przywiązani. Ks. Bartoszek wspomniał, że kiedy pojawił się w Chorwacji, to od razu wszyscy wspominali św. Jana Pawła II i śpiewali po chorwacku „Barkę”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com 

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY