Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Onet promuje Bodakowskiego, bo ten krytykuje szczepionki i ma prawicowe poglądy

Satyra
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
szczepienia rysunek Jan Bodakowski

Satyra obrazkowa / rysunek: Jan Bodakowski

Niemiecki portal dla Polaków „Onet” (według Wikipedii Onet należy do Ringier Axel Springer Polska, a spółka ta do Ringier Axel Springer Media ze Szwajcarii, współzależnej do Axel Springer SE z Niemiec – ów Axel Springer, kiedy naziści przejęli władzę w Niemczech w 1933 „powrócił do przedsiębiorstwa ojca Altonaer Nachrichten, gdzie był współodpowiedzialny za propagandę antyżydowską, później pracował w Hamburger Neueste Zeitung, w 1937 został zastępcą szefa redakcji, a po jej rozwiązaniu pracował od 1941 w rodzinnym wydawnictwie książkowym. […]. Axel Spriger był zwolniony ze służby wojskowej, był członkiem Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego — podorganizacji NSDAP”) postanowił całkiem za darmo zareklamować Jana Bodakowskiego, bo ten krytykuje szczepionki i ma prawicowe poglądy.

Media Narodowe na celowniku niemieckiego portalu dla Polaków

W anonimowym artykule (podpisanym sp) „Narodowcy z rządowym wsparciem. Ich media promują antyszczepionkowe treści” (pod którym nie widać żadnej możliwości zostawienia komentarzy) można przeczytać, że „Portal Media Narodowe odpowiada za promowanie oraz rozpowszechnianie treści zniechęcających i wrogo nastawiających do programu szczepień i walki z pandemią”.

Należący do niemieckiej firmy Onet jest zbulwersowany nie tylko tym, że Media Narodowe opisują sprzeczne z propagandą opinie naukowców, ale także tym, że ludzie nieulegający propagandzie skorzystali z publicznych grantów – zapewne w opinii niemieckiego portalu dla Polaków, pieniądze powinni dostawać tylko ci, którzy są posłuszni wobec władz i bezkrytycznie akceptują rządową propagandę. Taki niemiecki punkt widzenia nie dziwi – Ordnung muss sein – co powiedział Adolf, było dla prawie wszystkich Niemców święte.

Onet promuje Bodakowskiego

Często czuje się niedoceniony. Moje filmiki nie cieszą się taką popularnością jak aktora, który wybałusza gały i bluzga wulgaryzmami. Moje artykuły też nie są za każdym razem popularne. W konsekwencji, od zawsze, wegetuje w stanie permanentnego braku środków finansowych. Ucieszyłem się więc niepomiernie, że ogólnopolski portal docenił moją aktywność (choć wolałbym jakieś wymierne korzyści w postaci banknotów lub monet).

Bodakowski czyli antyszczepionkowa retoryka

Zdaniem Onetu „Antyszczepionkową retorykę, ukrytą już za hasłem “opinii”, wprost prowadzi jeden z autorów portalu Media Narodowe. Jan Bodakowski przedstawia się jako politolog, dziennikarz, publicysta. Jest znany ze skrajnie prawicowych poglądów. W 2019 r. był kandydatem Konfederacji w wyborach do Sejmu”.


Nie bardzo rozumiem sformułowania Onetu, że „retorykę ukrywam pod hasłem opinie”, wydawało mi się, że moje sformułowania są na tyle jednoznaczne. Cieszę się, że jestem „znany ze skrajnie prawicowych poglądów” i korzystając z okazji, dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Przedstawiam się jako politolog, bo tak mam napisane na dyplomie magisterskim i jako publicysta, bo pisze artykuły, które od lat są publikowane.

Szczepionki – tak gdy są prawdziwymi szczepionkami, przebadanymi, potrzebnymi, bez skutków ubocznych

Onet zareklamował nie tylko moją osobę, ale i moje teksty uznając je za antyszczepionkowe – w rzeczywistości jestem zwolennikiem szczepień – szczególnie tych potrzebnych, przebadanych, bez skutków ubocznych, które są szczepieniami. To, co się nam wstrzykuje to nie szczepionka, tylko nowatorski preparat inżynierii genetycznej (działający na innej zasadzie niż szczepionki), który ma negatywne skutki uboczne i nie jest przebadany – wstrzykiwanie tego preparatu z racji na śmiertelność i zaraźliwość covid sensu nie ma.

Bodakowski “pod maską satyry jeszcze dosadniej neguje sens szczepień”

Z publikacji Onetu można się dowiedzieć, że „przykładem treści antyszczepionkowych są także obrazki Jana Bodakowskiego. Autor pod maską satyry jeszcze dosadniej neguje sens szczepień. Jeden z ostatnich rysunków opatrzono tytułem “Szczepienia to mniejsze wydatki na leczenie, emerytury i 500 plus”. Pod nim stwierdza, że rząd, realizując program szczepień, chce oszczędzić na programach socjalnych. “Wielu naukowców ostrzega, że wstrzykiwanie nieprzebadanego i potencjalnie szkodliwego dla zdrowia preparatu zwanego szczepionką na covid, może doprowadzić do bezpłodności wielu kobiet. W konsekwencji nie będzie trzeba wydawać na 500 plus, wydawać na inne transfery dla dzieci i matek, oraz edukację – bo nie urodzą się dzieci, na które trzeba byłoby płacić” – przekonuje. “Pożar punktu wstrzykiwania, czyli jak NSDAP wykorzystała pożar Reichstagu do likwidacji demokracji” – pisał pod rysunkiem poświęconym podpaleniu punktu szczepień w Zamościu”. Dziwne jest sformułowanie Onetu o tym, że ukrywam pod maską satyry treści, które jeszcze bardziej dosadnie przedstawiają moje opinie.

Bodakowski prześladowany przez Facebook i You Tube

Onet stwierdził też, że „z publikacji Jana Bodakowskiego w mediach społecznościowych wynika, że jego konto na Facebooku zostało zablokowane za publikację treści przedstawianych na portalu Media Narodowe. “Ten post narusza standardy społeczności w zakresie dezinformacji mogącej stanowić fizyczne zagrożenie” – czytamy w udostępnionym uzasadnieniu. Podobne działania wobec Bodakowskiego podjął także YouTube, usuwając filmy publikowane przez niego w tym serwisie”.

Dziwne jest też to, że w artykule o publicznych pieniądzach, jakie dostały Media Narodowe moje rysunki i teksty do nich są w ogóle opisane – za publikacje rysunków i tekstów do satyr redakcja mi nie płaci, robię to za darmo (choć bym wolał na tym zarabiać – od lat udostępniam swoje treści wielu portalom za darmo do publikacji).

szczepienia rysunek Jan Bodakowski
Satyra obrazkowa

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY