Wybory w Rosji. Policja zatrzymuje opozycjonistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
epaselect RUSSIA ELECTIONS VOTING

epaselect RUSSIA ELECTIONS VOTING / PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

W Petersburgu policja zatrzymała po wyborach parlamentarnych kilku członków komisji wyborczych, którzy reprezentowali w nich kandydatów spoza rządzącej partii Jedna Rosja.

Do zatrzymań doszło po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę wieczorem. W lokalu wyborczym w północnej części miasta szefowa komisji zabrała karty do głosowania i zamknęła się w jednym z pomieszczeń. Gdy członkowie komisji zażądali dopuszczenia ich do liczenia głosów, kobieta wezwała policję. Wstępne wyniki przekazywane przez CKW informują, że wybory w Rosji wygrała Jedna Rosja.

Funkcjonariusze zabrali na komisariat kandydata opozycyjnej partii Jabłoko, Dmitrija Łysowa i jednego z członków komisji Fiodora Agiejewa.

W innej dzielnicy Petersburga policjanci zabrali z lokalu wyborczego pięć osób zasiadających w komisji wyborczej z prawem głosu doradczego. Osoby te reprezentowały kandydatów Jabłoka i partii Sprawiedliwa Rosja. Policjanci nie wyjaśnili przyczyny zatrzymania.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

„Nowaja Gazieta” poinformowała o zatrzymaniach na swoim Twitterze. Strona internetowa gazety jest od godzin popołudniowych niedostępna. Redakcja poinformowała o potężnym ataku DDoS na jej portal.

Wybory do niższej izby parlamentu w Rosji, Dumy Państwowej wygrywa rządząca partia Jedna Rosja z wynikiem ponad 40 proc. głosów, na drugim miejscu jest Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) – wynika z sondażu exit poll i cząstkowych danych CKW.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY