Skórzyński zawieszony przez stację TVN. Miał korespondować z Dworczykiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Skórzyński

Krzysztof Skórzyński / Fot. Twitter/ Krzysztof Skórzyński

Stacja TVN zawiesiła dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego. Do sieci wyciekły kolejne maile, które miały pochodzić z prywatnej skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

W ostatnich dniach do sieci wyciekły kolejne maile Michała Dworczyka. Polityk miał konsultować z dziennikarzem TVN swoje odpowiedzi dla portalu OKO.press. Mimo, że Krzysztof Skórzyński zaprzeczał, by cokolwiek konsultował z ministrem, został zawieszony przez stację TVN.

Skórzyński na Twitterze napisał, że nigdy nie wymieniał się w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Jednocześnie przyznał, że wiadomość znajduje się w jego skrzynce odbiorczej.

– Nigdy także, w żaden, podkreślam – w żaden sposób – nie doradzałem ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam – NIGDY! Byłoby to niedopuszczalne i nie do zaakceptowania. Nie wiem kto miał być adresatem tego maila, z pewnością nie ja. Mail ten był jednym z ponad 26 tys. nieprzeczytanych w mojej skrzynce

– napisał Skórzyński w oświadczeniu, które zamieścił na Twitterze.

Do sprawy odniosła się też Bianka Mikołajewska z OKO.press. Stwierdziła ona, że pytania są prawdziwe.

Skurzyński zawieszony przez stację TVN

Tymczasem w poniedziałek, 20 września, opublikowane zostały kolejne zrzuty ekranu. Znajduje się na nich rzekoma korespondencja pomiędzy dziennikarzem TVN oraz ministrem.

Z ujawnionych maili dowiadujemy się, że Dworczyk miał m.in. konsultować swoje wystąpienie na konferencji prasowej 24 stycznia 2021 roku ws. rządowej strategii szczepień seniorów przeciw COVID-19. Natomiast w grudniu 2010 r. korespondował na temat działań pomocowych dla polskich szkół na Wschodzie, w które – jako przedstawiciel stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – Dworczyk był zaangażowany.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Redakcja TVN24 zareagowała na wyciek maili i zawiesiła dziennikarza.

– W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy

– poinformowała stacja na Twitterze.

wp.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY