Onet atakuje Media Narodowe. “Promują antyszczepionkowe treści”

COVID-19
Dodano   5
  Loading
Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa / Fot. PAP/EPA/Abir Sultan. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Portal Media Narodowe odpowiada za promowanie oraz rozpowszechnianie treści zniechęcających i wrogo nastawiających do programu szczepień i walki z pandemią" - przekonuje portal Onet.pl, należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer.

Wśród artykułów, które nie spodobały się Onetowi jest tekst “Ksiądz prosi, aby nie przyjmować szczepionek na COVID-19. Ma inną propozycję”. Opisuje on wypowiedzi ks. Daniela Galusa. Artykuł w sposób neutralny odnosi się do sprawy. Najwidoczniej według pracowników niemiecko-szwajcarskiego koncernu Media Narodowe powinny przemilczać takie wypowiedzi.

Dużo miejsca w swoim artykule Onet poświęcił publicyście Mediów Narodowych, Janowi Bodakowskiemu. Portal przekonuje, że prowadzi on “antyszczepionkową retorykę”, “ukrytą za hasłem opinii” albo “pod maską satyry”. Wg Onetu opinia nie jest opinią, a satyra satyrą, jeżeli treści w taki sposób przedstawione nie pasują niemiecko-szwajcarskiemu koncernowi.

Onet zainteresował się też materiałami prezentowanymi w telewizji internetowej Media Narodowe. Co ciekawe, w tym wypadku portal zwrócił uwagę jedynie na ich tytuły. W treść już się nie wgłębiał. Onetowi nie spodobały się takie tytuły, jak “Bunt samorządów przeciw restrykcjom? Radny: To jest szaleństwo, z którym trzeba walczyć”, czy “Wariant LAMBDA w Polsce?! Zaszczepieni powinni się BAĆ?”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ministerstwo zdrowia wtóruje Onetowi

Co ciekawe, tezy prezentowane przez Onet otwarcie poparło ministerstwo zdrowia.

My krzewimy zupełnie odmienne informacje. Kierując się potrzebą dostarczania społeczeństwu wyłącznie wiarygodnych informacji, zwracamy uwagę na konieczność korzystania z wiedzy dostępnej na portalach instytucji odpowiedzialnych za zdrowie społeczeństwa, w tym instytucji kontrolujących (GIS, GIF, URPL) i badawczych (NIZP-PZH, PAN) – przekazało w imieniu rzecznika ministerstwa Biuro Komunikacji MZ.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu, Grupa C19 starała się uzyskać od jednej z wymienionych w wypowiedzi resortu instytucji (NIZP-PZH), odpowiedzi na nurtujące Grupę kwestie. Okazało się, że na 10 z 11 pytań nie posiada wiedzy, a jednego pytania nie zrozumiała.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Imię
Gość
Imię
20 września 2021 20:52

Demotywatory > Interia > WP > JoeMonster > Onet

Yodek
Gość
Yodek
20 września 2021 21:03

Niech Onet pilnuje swojego pastwiska. Wara od portalu, który niczego nie ukrywa i nie przeinacza faktów.

Radek
Gość
Radek
20 września 2021 21:11

Hehe. Yt już was wyrzucil teraz czas na okulary zwane goglami. Korporacje was zablokują całe szczęście ze używam duckduckgo jako przeglądarki oraz ruble do oglądania treści . Jeżeli MZ twierdzi , ze publikuje jakieś informacje na temat szczepień i tego preparatu to proszę podać ta stronę . Bo na oficjalnej stronie MZ jest coś w rodzaju szczepionka jest dobra i szczepienia ratują życie . Tak to może napisać każdy w przedszkolu a dla osób poszukujących odpowiedzi jest zero przekazu . Co się Niedzielski dziwi ze taki przekaz nie dociera do nikogo . Jeszcze jedno mecz Polska – Anglia na narodowym 60tys bez maseczek , Polska -Serbia w spodku 10 tys. Tymczasem do kościoła , do sklepu czy muzeum musisz zakładać szmatę . Masakra co za brak logiki .

angel
Gość
angel
21 września 2021 06:26

Zaczyna się cenzura. Skoro MZ jest za obcymi mediami to znaczy że ten rząd nie jest Polski . Kurde my Polacy to zawsze mamy pod górkę ze wszystkim.
Swoją drogą to przynajmniej MN stały się ciut bardziej sławniejsze.

Oko
Gość
Oko
21 września 2021 11:29

J..ac onet . Nie szczepimy sie brawa dla MN

POLECAMY