Onet atakuje Media Narodowe. “Promują antyszczepionkowe treści”

COVID-19
Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa / Fot. PAP/EPA/Abir Sultan. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Portal Media Narodowe odpowiada za promowanie oraz rozpowszechnianie treści zniechęcających i wrogo nastawiających do programu szczepień i walki z pandemią" - przekonuje portal Onet.pl, należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer.

Wśród artykułów, które nie spodobały się Onetowi jest tekst “Ksiądz prosi, aby nie przyjmować szczepionek na COVID-19. Ma inną propozycję”. Opisuje on wypowiedzi ks. Daniela Galusa. Artykuł w sposób neutralny odnosi się do sprawy. Najwidoczniej według pracowników niemiecko-szwajcarskiego koncernu Media Narodowe powinny przemilczać takie wypowiedzi.

Dużo miejsca w swoim artykule Onet poświęcił publicyście Mediów Narodowych, Janowi Bodakowskiemu. Portal przekonuje, że prowadzi on “antyszczepionkową retorykę”, “ukrytą za hasłem opinii” albo “pod maską satyry”. Wg Onetu opinia nie jest opinią, a satyra satyrą, jeżeli treści w taki sposób przedstawione nie pasują niemiecko-szwajcarskiemu koncernowi.

Onet zainteresował się też materiałami prezentowanymi w telewizji internetowej Media Narodowe. Co ciekawe, w tym wypadku portal zwrócił uwagę jedynie na ich tytuły. W treść już się nie wgłębiał. Onetowi nie spodobały się takie tytuły, jak “Bunt samorządów przeciw restrykcjom? Radny: To jest szaleństwo, z którym trzeba walczyć”, czy “Wariant LAMBDA w Polsce?! Zaszczepieni powinni się BAĆ?”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ministerstwo zdrowia wtóruje Onetowi

Co ciekawe, tezy prezentowane przez Onet otwarcie poparło ministerstwo zdrowia.

My krzewimy zupełnie odmienne informacje. Kierując się potrzebą dostarczania społeczeństwu wyłącznie wiarygodnych informacji, zwracamy uwagę na konieczność korzystania z wiedzy dostępnej na portalach instytucji odpowiedzialnych za zdrowie społeczeństwa, w tym instytucji kontrolujących (GIS, GIF, URPL) i badawczych (NIZP-PZH, PAN) – przekazało w imieniu rzecznika ministerstwa Biuro Komunikacji MZ.

Co ciekawe, kilka miesięcy temu, Grupa C19 starała się uzyskać od jednej z wymienionych w wypowiedzi resortu instytucji (NIZP-PZH), odpowiedzi na nurtujące Grupę kwestie. Okazało się, że na 10 z 11 pytań nie posiada wiedzy, a jednego pytania nie zrozumiała.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY