Nitras ponownie atakuje katolików. Lewica mu wtóruje. Marszałek Sejmu nie zareaguje?

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Nitras

Sławomir Nitras / fot. You Tube/ Janusz Jaskółka

Jedna z publicystek opisała, jak potencjalni przyszli koalicjanci (Platforma Obywatelska i Lewica) uderzają w katolików. Postawiła tezę, że niektóre postulaty opozycji są wręcz elementem dyskryminacji.
  • Sławomir Nitras wywołał burzę zapowiadając „opiłowanie katolików”. Mimo to przedstawiciele Lewicy poszli jeszcze o krok dalej.
  • „Sprowadzanie przywilejów do transmisji w telewizji jest śmieszne” – ocenił Sławomir Nitras.
  • Przedstawiciele Lewicy poszli jeszcze o krok dalej. Poseł Maciej Gdula zaapelował, by po odsunięciu PiS od władzy, „w mediach publicznych  nie było transmisji przyszłej kanonizacji Wyszyńskiego”.
  • Zobacz także: Zwłoki na granicy z Białorusią. Trwa narada rządzących

Sławomir Nitras ponownie atakuje katolików. Poseł wywołał kolejną burzę po zapowiedzi „opiłowania katolików”. Mimo to przedstawiciele Lewicy poszli jeszcze o krok dalej. Poseł Maciej Gdula zaapelował, by po odsunięciu PiS od władzy, „w mediach publicznych  nie było transmisji przyszłej kanonizacji Wyszyńskiego”.

„Jeśli Nitras miał na myśli tylko pozbawianie Kościoła katolickiego przywilejów, to Gdula idzie kilka kroków dalej i chciałby dyskryminacji katolików w życiu publicznym. Bo tym właśnie byłaby realizacja jego postulatu” – oceniła na łamach „Rzeczpospolitej” publicystka Kataryna.

„Moim zdaniem pani tekst jest dziwny” – odpowiedział jej na Twitterze Sławomir Nitras.

„Sprowadzanie przywilejów do transmisji w telewizji jest śmieszne” – ocenił.

Nitras ponownie atakuje katolików. Lewica mu wtóruje

Nitras ponownie atakuje katolików. Zaznaczył, że Kościół ma nieuzasadnione przywileje.

„To przywileje podatkowe, pozyskiwanie za darmo publicznego majątku, zakazy prawne wynikające z wiary jak choćby in vitro, lekcje religii, gdzie opowiada się rzeczy niegodne z wiedzą naukową” – napisał polityk PO.

Do ostrej wymiany zdań odniósł się również Maciej Gdula.

„Gdy wszystkie główne media transmitują beatyfikację i kultywują w ten sposób wyłączność Kościoła katolickiego na duchowość i moralność w Polsce chciałbym, żeby media publiczne dbały o równowagę głosów i kultywowały możliwość niezgody” – napisał.

„Dla prawicy w Polsce to za wiele. Wiem”. – dodał.

Do dyskusji chętnie włączyli się także internauci.

„Panie Sławomirze! Chyba notatka do pana nie dotarła. Teraz przecież jesteście chadecja!” – piszą do polityka Platformy.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY