Jutro na drogach będzie więcej policjantów. Polecą mandaty

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
policja

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

We wtorek na drogi wyjedzie maksymalnie możliwa liczba policjantów. Jest to związane z akcją Road Safety Days, której celem jest obniżenie do zera liczy ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.
  • Polska zajęła czwarte od końca miejsce wśród państw Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa na drogach.
  • Policja: Patrole pojawią się przede wszystkim tam, gdzie jest najwięcej wypadków.
  • Będzie to też dzień wzmożonych kontroli trzeźwości.
  • Zobacz także: Zwłoki na granicy z Białorusią. Trwa narada rządzących

W dniach 16-22 września w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days. Jej celem jest obniżenie do zera dziennej liczby osób zmarłych wskutek wypadków. Działanie popierane jest przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Jutro natomiast na drogach będzie więcej policjantów.

– Europejska akcja trwa przez tydzień, ale u nas szczególne jej natężenie przypadnie na wtorek 21 września 

– powiedział Autokult.pl kom. Artur Putowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Jutro na drogach będzie więcej policjantów

Zaznaczył, że w tym dniu szczególnie wzrośnie liczba kontroli drogowych. Na drogach pojawi się maksymalnie możliwa liczba policjantów, a w ruch pójdzie cały dostępny sprzęt.

– Od laserowych mierników, przez wideorejestratory w radiowozach, aż po drony. Będziemy też przeprowadzać kontrole trzeźwości i korzystać z narkotestów, bo problem jazdy pod wpływem środków odurzających rośnie w siłę

– dodał policjant.

Kom. Putowski zaznaczył, że udział w Roadpol Safety Days to nie tylko egzekwowanie prawa. Chodzi również o edukowanie, policjanci będą wręczać ulotki podsumowujące tegoroczne zmiany w przepisach drogowych. Wspomniany został tutaj przepis dotyczący pierwszeństwa pieszych na przejściach czy używania elektrycznych hulajnóg.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Joanna Biel-Radwańska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformowała, że patrole pojawią się przede wszystkim tam, gdzie jest najwięcej wypadków.

– Większym dozorem obejmiemy też miejsca, w których kierowcy popełniają najwięcej wykroczeń zgłaszanych przez innych uczestników ruchu na skrzynkę „Stop agresji drogowej”

– zaznaczyła.

Według danych policji w dniu rozpoczęcia akcji — 16 września — na polskich drogach zginęło 6 osób. W kolejnych dniach było to 5 osób i 2 osoby. W niedzielę 19 września w wypadkach zginęło 11 osób.

autokult.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY