Administracja Bidena wyrzuci tysiące migrantów? “To może być jedna z najszybszych operacji wydalania uchodźców od dziesięcioleci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
MEXICO USA MIGRANT CRISIS

MEXICO USA MIGRANT CRISIS / PAP/EPA/Miguel Sierra

Władze Stanów Zjednoczonych planują przeprowadzić szeroką akcję wydalenia haitańskich migrantów, którzy od piątku masowo przybyli do przygranicznego miasta Del Rio w Teksasie.
  • Według lokalnych władz w ostatnich dniach do Del Rio, 35-tysięcznego miasta położonego ok. 230 km na zachód od San Diego, przybyło ok. 13 tys. migrantów. Miejscowi urzędnicy alarmują, że w mieście nie ma warunków, aby przyjąć tak duży napływ ludzi.
  • DHS planuje od niedzieli uruchomić specjalne połączenia lotnicze z Haiti, którymi odsyłani będą migranci. Codziennie ma latać od pięciu do ośmiu samolotów.
  • Amerykańskie media wskazują, że tak dużą liczbę migrantów wydalano z USA do Meksyku w szczytowych latach migracji, ale „nie tak nagle” i drogą lądową.
  • Zobacz także: Wybory w Rosji bez niespodzianki. Komuniści drugą siłą w parlamencie

DHS podał, że w celu przygotowania do tej operacji przeniósł ok. 2 tysiące Haitańczyków do innych miejsc. Od poniedziałku akcję będzie nadzorować ok. 400 agentów i oficerów służb, a rząd gotów jest wysłać na miejsce większą ilość funkcjonariuszy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Administracja Joe Bidena wyrzuci tysiące migrantów z kraju?

Według lokalnych władz w ostatnich dniach do Del Rio, 35-tysięcznego miasta położonego ok. 230 km na zachód od San Diego, przybyło ok. 13 tys. migrantów. Miejscowi urzędnicy alarmują, że w mieście nie ma warunków, aby przyjąć tak duży napływ ludzi.

Jak mówili mieszkańcy miasta, migranci rozbijali namioty na ulicach i budowali prowizoryczne schronienia z gigantycznej trzciny zwanej Carrizo. Wielu kąpało się i prało w rzece odzież.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Administracja Joe Bidena wyrzuci tysiące migrantów z kraju?

DHS planuje od niedzieli uruchomić specjalne połączenia lotnicze z Haiti, którymi odsyłani będą migranci. Codziennie ma latać od pięciu do ośmiu samolotów. Szczegóły tej operacji będą podane dopiero po ustosunkowaniu się do tych planów rządu Haiti.

Haitańczycy masowo migrują do USA z Ameryki Południowej od kilku lat, wielu opuściło swój kraj po niszczycielskim trzęsieniu ziemi w 2010 roku. Do celu próbują dostać się pieszo, autobusami, samochodami, nierzadko przedzierając się przez dżunglę panamską.

Amerykańskie media wskazują, że tak dużą liczbę migrantów wydalano z USA do Meksyku w szczytowych latach migracji, ale „nie tak nagle” i drogą lądową.

Wprowadzony w marcu 2020 r. w USA nakaz natychmiastowego wydalenia migrantów bez zapewnienia im możliwości ubiegania się o azyl, związany z pandemią, pozostaje w mocy. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci podróżujące bez opieki oraz niektóre rodziny.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY