Trwa proces Radosława Sikorskiego. Ordo Iuris domaga się przeprosin

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Radosław Sikorski / wprost.pl

W Sądzie Okręgowym w Warszawie miała miejsce kolejna rozprawa przeciwko Radosławowi Sikorskiemu. Polityk zarzucił Instytutowi Ordo Iuris domniemane wspieranie, nieistniejących w rzeczywistości, tzw. stref wolnych od LGBT. Instytut domaga się od europarlamentarzysty przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia na cele społeczne.

Sprawa dotyczy wpisu zamieszczonego przez Radosława Sikorskiego w mediach społecznościowych. Polityk skomentował tam działania jakie Instytut Ordo Iuris podejmował w obronie dobrego imienia samorządów zniesławionych przez działaczy LGBT. Polityk nazwał interwencje prawników wspieraniem „gmin ustanawiających «Strefy Wolne od LGBT»”. W rzeczywistości, żaden samorząd nie zdecydował o ustanowieniu takiej strefy. Niektóre samorządy przyjęły jedynie stanowiska sprzeciwu wobec propagowania „ideologii LGBT” lub Samorządową Kartę Praw Rodzin, która nie odnosi się w ogóle do kwestii preferencji seksualnych. Wiele władz lokalnych pojęło już działania prawne w celu ochrony swoich dóbr osobistych naruszonych przez osoby sugerujące istnienie „stref” dyskryminacji ludzi o skłonnościach homoseksualnych. Drugi zarzut dotyczy nazwania przez Radosława Sikorskiego Instytutu Ordo Iuris „fundamentalistyczną sektą”.

 Ordo Iuris odpowiada na zarzuty Komisji Europejskiej stającej po stronie ruchu LGBT

„Ordo Iuris stoi na stanowisku, że wpis Radosława Sikorskiego jest oczywistym naruszeniem dóbr osobistych Instytutu. Przypisanie przez byłego Ministra Spraw Zagranicznych Fundacji nieprawdziwych działań i cech godziło w dobre imię i renomę Fundacji, narażając ją na straty wizerunkowe w oczach opinii publicznej, potrzebne do prowadzonej przez Instytut działalności naukowej, dydaktycznej i społecznej. Nie ma zgody Instytutu na celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd, aby zbijać na tym kapitał polityczny. W związku z tym w celu usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych Ordo Iuris, Instytut domaga się zadośćuczynienia oraz wystosowania odpowiednich przeprosin przez polityka” – podkreśliła adw. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Dziś w sądzie miały miejsce przesłuchania świadków. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 21 kwietnia 2022 r.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY