Grabowski: Rezolucja PE łamie kilka przepisów unijnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. Pixabay

– Mamy prawo do kształtowania polityki prorodzinnej, co wynika z konstytucyjnych zapisów – powiedział Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty w Telewizji Trwam.

„Rezolucji PE łamie kilka przepisów unijnych”

Prezes Fundacji Mamy i Taty stwierdził, że rezolucja w sprawie „małżeństw homoseksualnych”, przyjęta przez Parlament Europejski łamie kilka przepisów unijnych.

– Musimy zwrócić uwagę na art. 9. Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, z którego jasno wynika, że „prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw”

– powiedział.

Grabowski dodał, że rezolucja łamie również traktaty akcesyjne.

– Bardzo niepokoi mnie to, że UE – która nie jest państwem i sama ma problem z prowadzeniem zewnętrznej i ekonomicznej polityki – próbuje naciskać na swoich członków, by wdrażały przepisy niemające znaczenia dla jej funkcjonowania

– powiedział Marek Grabowski.

Rezolucja nie ma mocy prawnej, aby zmieniać przepisy w poszczególnych krajach członkowskich. Jest jednak narzędziem wykorzystywanym do szantażu i stosowania represji na państwa, które nie zgadzają się z polityką UE. Polska ma prawo do kształtowania polityki prorodzinnej i wynika to z Konstytucji. Zaznaczył, że „mamy obowiązek, by wzmacniać i dbać o rodzinę”.

Grabowski: Potrzebna jest ofensywa Polski

Zwrócił też uwagę, jak nie równa jest walka UE o prawa osób LGBT oraz ofiar aborcji, eutanazji czy prześladowań religijnych. Zaznaczył, że nie ma żadnych rezolucji, jeśli chodzi o te kwestie.

– Potrzebujemy ofensywy ze strony Polski, która zada jasne i konkretne pytania oraz przedstawi projekty rezolucji po to, by zostały uzewnętrznione. W ostatnim czasie Polska stała się chłopcem do bicia, jednak pomimo to musimy pokazywać i walczyć o nasze chrześcijańskie wartości 

– powiedział Grabowski.

Dokument przygotowany przez PE zakłada również legalizację adopcji dzieci przez pary jednopłciowe w krajach członkowskich. W ocenie Grabowskiego „jest to całkowite zdemolowanie prawa rodzinnego i opiekuńczego RP”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY