Kolejna odsłona cenzury na YouTube. Na kilka godzin zniknął Kanał Sportowy

WAŻNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kanał Sportowy

Kanał Sportowy / Fot. YouTube/ screen

Kanał Sportowy należący do Krzysztofa Stanowskiego, Mateusz Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola został w czwartek usunięty przez serwis Youtube. Po kilku godzinach kanał został przywrócony.
  • YouTube usunął kanał za „liczne naruszenia regulaminu”.
  • Na kanale ukazują się również treści społeczno-polityczne, np. program Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka.
  • Internauci spekulują, że kanał został zbanowany przez żarty z “transpłciowej kobiety”.
  • Zobacz także:

YouTube usunął Kanał Sportowy „z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi”.

YouTube usunął na kilka godzin Kanał Sportowy

Kanał został zablokowany 16 września po południu. W rozmowie z magazynem „Press” Krzysztof Stanowski poinformował, że niewiele może powiedzieć, bo sam niewiele wie. Są jednak w trakcie wyjaśniania sprawy z platformą.

– Otrzymujemy liczne zapytania i chcemy udzielić właściwych odpowiedzi. Wyjaśniamy sprawę. Wrócimy do Was z odpowiednimi informacjami!

– poinformował Kanał Sportowy na Twitterze.

Około 18:30 Kanał Sportowy został przywrócony, o czym poinformował Michał Pol.

– Cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości. Przy okazji reakcji dobrze było zobaczyć,  że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

– skomentował Pol.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w ostatnim czasie parę razy na Kanał Sportowym nakładano 7-dniowy zakaz publikacji nowych treści. Wtedy treści zamieszczano na Kanale Sportowym Extra.

Zbanowany przez “transfobię”?

Na kanale pojawiają się nie tylko treści sportowe, ale także programy stricte społeczno-polityczne, jak choćby nowy program Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka. A tego typu treści często są negatywnie analizowane przez algorytmy serwisu YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Internauci spekulowali, że przyczyną zamknięcia Kanału Sportowego mogły być krytyczne wypowiedzi w premierowym odcinku cyklu Stanowskiego i Mazurka o osobie transpłciowej z USA, która po “zmianie płci” z męskiej na żeńską toczy walki MMA z kobietami.

– Niestety, budowanie biznesu opartego na łasce firmy trzeciej, zwłaszcza gdy następuje się na odciski i wchodzi w tematy społeczno-polityczne, zawsze wiąże się z ryzykiem

– ocenił Marcin Kosman, menedżer z branży gier wideo.

wirtualnemedia.pl, sport.dziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY