Sondaż. Kolejna zmiana poparcia PiS. Jaki wynik Konfederacji?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość.
  • Najwięcej osób popiera partię Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie prowadzi w sondażach.
  • Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, którą od PiS dzieli różnica 15 pkt. proc. w najnowszym sondażu Instytutu Pollster.
  • Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera TVN traci kolejne punkty w badaniach opinii publicznej.
  • Zobacz także: Koronawirus w USA. Kolejny rekord został pobity

Najnowszy sondaż wskazuje, że na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza aż 39,5 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem PiS zyskuje 5 pkt. proc. i to mimo odejścia z koalicji Porozumienia Jarosława Gowina.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 24,5 proc. Taki wynik oznacza spadek poparcia tej formacji o jeden pkt. proc.

Podium z wynikiem 14,3 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera TVN traci w porównaniu do poprzedniego sondażu 2 pkt. proc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kolejne miejsca przypadły dla Lewicy i Konfederacji, które notują odpowiednio na poziomie 7,56 proc. i 7,35 proc. Sondaż dowodzi, że poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (4,66 proc.), Kukiz’15 (1,08 proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (0,71 proc.). Inną partię wskazało 0,28 proc. ankietowanych.

„W jakimś stopniu Polski Ład wpływa na rosnące poparcie dla PiS. Na korzyść partii rządzącej działa też kryzys migracyjny. Z drugiej strony Donald Tusk najwyraźniej się wypalił i poparcie dla KO od pewnego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie” – komentuje wyniki sondażu politolog prof. Kazimierz Kik.

„Jeśli opozycja będzie się tak dalej zachowywała w sprawie kryzysu migracyjnego, jak się zachowuje, to po najbliższych wyborach będzie nadal opozycją” – mówi z kolei prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

Sondaż zrealizowany przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września 2021 roku na próbie 1048 dorosłych Polaków.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY