Papież Franciszek: Małżeństwo to sakrament, który zawierają kobieta i mężczyzna

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. You Tube/ Paweł G

Papież Franciszek powiedział w środę dziennikarzom, że „małżeństwo to małżeństwo” dodając jednocześnie: „jako sakrament to mężczyzna i kobieta”. 
  • Parlament Europejski w rezolucji przyjętej we wtorek postuluje, aby „małżeństwa homoseksualne” były uznane we wszystkich krajach.
  • Franciszek zaznaczył, że państwa mają możliwości prawne, by wspierać osoby różnej orientacji seksualnej przepisami cywilnymi.
  • Zaznaczył, że „to są nasi bracia i siostry, musimy ich wspierać”.
  • Zobacz także: Premiera filmu o Jedwabnem blokowana! Organizatorzy jednak nieugięci [+WIDEO]

Franciszek jasno wypowiedział się o małżeństwie odnosząc się do rezolucji Parlamentu Europejskiego, która nawołuje do uznania „małżeństw homoseksualnych” w całej Unii. Papież stwierdził, że „małżeństwo jest sakramentem, Kościół nie ma władzy, aby zmieniać sakramentów”. Odnosząc się do takich inicjatyw, stwierdził, że są to „próby udzielenia pomocy osobom różnej orientacji seksualnej”.

– To ważne, by im pomagać

– dodał papież. 

Podkreślił, że państwa mają możliwości prawne, by je wspierać przepisami cywilnymi.

– Istnieją prawa, które próbują pomóc osobom o odmiennej orientacji seksualnej. To ważne, że państwa mają możliwość wspierać takie osoby, dawać im bezpieczeństwo dziedziczenia, opieki zdrowotnej itd. Dotyczy to nie tylko homoseksualistów, ale wszystkich ludzi, którzy chcą wejść w związek

– powiedział papież.

Franciszek jasno o małżeństwie: Sakrament to mężczyzna i kobieta

Papież zaznaczył, że „małżeństwo to małżeństwo”, a „jako sakrament to mężczyzna i kobieta”.

– Nie oznacza to potępiania osób homoseksualnych. To nasi bracia i siostry, chcemy im towarzyszyć. Jednak małżeństwo to sakrament, który zawierają kobieta i mężczyzna. Pan jest dobry, chce zbawić wszystkich, ale proszę nie zmuszać Kościoła do zaprzeczania swojej prawdzie. Wiele osób o orientacji homoseksualnej przystępuje do sakramentu pokuty, prosi księdza o radę, Kościół im pomaga, ale sakrament małżeństwa to co innego

– zastrzegł Franciszek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY