Marszałek Sejmu składa zawiadomienie do prokuratury ws. Grzegorza Brauna

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek składa zawiadomienie do prokuratury ws. posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Polityk zwrócił się w Sejmie do ministra zdrowa Adama Niedzielskiego słowami: „Będziesz pan wsiał”.

W czwartek Grzegorz Braun po skandalicznych słowach skierowanych w stronę Niedzielskiego został wykluczony z obrad. Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ marszałek Sejmu poinformowała, że składa zawiadomienie do prokuratury ws. Brauna. Zaznaczyła, że poseł „przekroczył dzisiaj kolejną granicę”.

Zawiadomienie do prokuratury ws. Brauna

– Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury

– napisała Elżbieta Witek na Twitterze.

Skandal w Sejmie

Podczas czwartkowych obrad Sejmu doszło do skandalu. Polityk Konfederacji Grzegorz Braun, zwracając się do ministra z mównicy sejmowej, mówił o przyszłym „akcie oskarżenia” za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii. Wspomniał o „kilkudziesięciu tysiącach nadmiarowych zgonów” oraz wzroście „zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży”.

– To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty, są zbrodniarzami wojennymi

– powiedział poseł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kiedy Braunowi skończył się czas na wypowiedź, prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska z PO przerwała mu i wyłączyła mikrofon. Wówczas poseł zwrócił się do ministra zdrowia słowami: „Będziesz pan wisiał”. Po zarządzonej przerwie polityk Konfederacji został wykluczony z obrad.

Kidawa-Błońska zachowanie Brauna nazwała „skandalem”.

– Za to, co pan zrobił, będzie złożony wniosek. Nie ma pan prawa tak się zachowywać, nie ma pan prawa takich słów używać. Pana sprawa będzie postawiona na Prezydium Sejmu. To jest wielki skandal 

– powiedziała Kidawa-Błońska.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY