Łódź. Radni PiS: Uchwała zakazująca jazdy furgonetkom pro-life jest sprzeczna z prawem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Furgonetka Fundacji Pro - Prawo do życia.

Furgonetka Fundacji Pro - Prawo do życia. / Fot. YouTube/wPolsce

Radni łódzcy przyjęli w środę uchwałę zakazującą poruszania się po mieście pojazdów m.in. z hasłami antyaborcyjnymi i sprzeciwiającymi się narzucaniu społeczeństwu ideologii lgbt. Politycy PiS twierdzą, że uchwała jest niezgodna z prawem.
  • Uchwałę przyjęto większością głosów rządzącej w Łodzi Koalicji Obywatelskiej i Łódzkiej Lewicy. Politycy PiS byli przeciwni.
  • Radni PiS: Wprowadzanie proponowanych regulacji, które obowiązują już na poziomie ustawy jest niezgodne z prawem.
  • Marcin Gołaszewski z KO: Projekt ten nie jest skierowany wyłącznie w konkretny przekaz i furgonetki przedstawiające porozrywane płody ludzkie. Obejmuje wszystkie treści, które są niestosowne.
  • Zobacz także: Lider PSL o małżeństwach LGBT: “Ja za takimi rozwiązaniami nie zagłosuję”

Według radnych PiS, uchwała zakazująca jazdy furgonetkom pro-life i ukazującym treści krytyczne wobec ruchów LGBT jest sprzeczna z prawem.

– Analizuję uchwałę Rady Miejskiej w Łodzi i tak samo jak w przypadku uchwały podjętej w Warszawie będę wnioskował do wojewody o uchylenie tego typu uchwały

– powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Również część radnych miasta Łodzi jest przekonana, że uchwałę niezwłocznie uchyli wojewoda.

– Ta uchwała jest bezprawna, dlatego że samorząd nie może dublować przepisów ustawowych, a odpowiednie regulacje są już w przepisach prawa

– podkreślił Sebastian Bulak z klubu PiS.

„Obejmuje wszystkie niestosowne treści”

Przedstawiając uzasadnienie ustawy radny KO, Marcin Gołaszewski, przywoływał atak lewicowych agresorów na ciężarówkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Przypominał, że w wyniku zorganizowanej przez nich blokady pojazdu policja musiała użyć siły wobec 8 osób, aby umożliwić przejazd. Jak zaznaczył, nowa regulacja ma zapobiegać podobnym sytuacjom.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dodał, że wprowadzenie uchwały jest też efektem apelu mieszkańców o to, by pojazdy z drastycznymi i kontrowersyjnymi treściami nie mogły jeździć po ulicach Łodzi.

– Projekt ten nie jest skierowany wyłącznie w konkretny przekaz i furgonetki przedstawiające porozrywane płody ludzkie, ale obejmuje wszystkie treści, które są niestosowne i nie powinny być przedstawiane w przestrzeni miejskiej. Także odzierające ludzi z godności, poniżające i wykluczające

– powiedział radny KO.

Uchwała zakazująca jazdy furgonetkom pro-life

Rada miasta Łodzi przegłosowała głosami 28 radnych z klubów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, przy sprzeciwie 6 radnych z klubu PiS, zakaz poruszania się w przestrzeni miejskiej „pojazdami opatrzonymi treściami nieprzyzwoitymi lub drastycznymi”. Za propagowanie na pojazdach takich treści będzie groziła grzywna w wysokości 500 zł.

pch24.pl, naszdziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY