Francja krytykuje decyzję Joe Bidena. “Zachował się jak Trump”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jean-Yves Le Drian

Jean-Yves Le Drian / Fot. Flickr

Francja oskarża prezydenta USA, że ten "zadał jej cios w plecy" i zachował się jak jego poprzednik, Donald Trump.
  • Niezadowolenie Francji wywołało ustanowienie partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku, którego stronami są USA, Wielka Brytania i Australia.
  • “Ta brutalna, jednostronna, nieprzewidywalna decyzja przypomina mi to, co zwykł robić pan Trump” – oświadczył szef MSZ Francji
  • Biden ogłaszając w środę partnerstwo z Australią zapewnił, że Francja “pozostaje kluczowym partnerem w regionie Indo-Pacyfiku”.
  • Zobacz także: Francuscy żołnierze zabili przywódcę ISIS. “Został zneutralizowany”

Francja krytykuje ostatnie decyzje Joe Bidena. Niezadowolenie władz w Paryżu wywołało ustanowienie partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku. Jego stronami są USA, Wielka Brytania i Australia. Partnerstwo obejmie m.in. pomoc Australii w pozyskaniu okrętów podwodnych o napędzie nuklearnym co wiąże się z wycofaniem się przez Australię z wartego 40 mld dolarów kontraktu z Francją na budowę konwencjonalnych okrętów podwodnych.

Jak zapowiedział premier Australii, Scott Morrison, jego kraj zbuduje teraz osiem okrętów podwodnych z napędem atomowym.

Francja krytykuje decyzję Joe Bidena

“Ta brutalna, jednostronna, nieprzewidywalna decyzja przypomina mi to, co zwykł robić pan Trump” – oświadczył szef MSZ Francji, Jean-Yves Le Drian, w rozmowie z francuskim radiem.

“To nadużycie zaufania, jestem wściekły” – dodał szef francuskiej dyplomacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Australia w 2016 roku zawarła umowę z francuską Naval Group na budowę floty konwencjonalnych okrętów podwodnych. Kontrakt był wart 40 mld dolarów.

Jeszcze dwa tygodnie temu resort obrony i resort spraw zagranicznych Australii potwierdzały, że umowa z Francją obowiązuje.

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY