TVP Wilno dostępny w jakości HD w naziemnej telewizji na Litwie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TVP Wilno

TVP Wilno / Fot. Twitter/ Bądźmy Razem TVP

Od kilku dni TVP Wilno nadaje w standardzie HD, który zastąpił przestarzały system SD. Jest dostępny dla wszystkich widzów znajdujących się w zasięgu multipleksu regionalnego na Litwie i korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Wilno dostępny w jakości HD

Od 10 września br. kanał TVP Wilno jest dostępny w jakości HD w naziemnej telewizji cyfrowej oraz w ofertach niektórych sieci kablowych na Litwie. Ma w swojej ofercie programy rozrywkowe i informacyjne, bogatą ofertę kultowych seriali, filmy, programy dla dzieci i audycje katolickie.

Multipleks regionalny swoim zasięgiem obejmuje Wilno i okolice (rejony: święciański, solecznicki i wileński) i dociera do 21 proc. mieszkańców Litwy. W tej części kraju zamieszkuje znaczna część ludności polskiego pochodzenia. Poza TVP Wilno na multipleksie regionalnym znajdują się również: TVP Info, TVP Historia, TVP Polonia.

– TVP nieustannie pracuje nad podnoszeniem standardu odbioru swoich kanałów telewizyjnych, tak by spełniać oczekiwania naszych widzów, także tych mieszkających poza granicami kraju. Naszym celem jest, aby wszystkie programy były nadawane w wysokiej rozdzielczości

– powiedział Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVP Wilno nadaje od września 2019 roku, od września 2020 kanał dostępny jest na terenie całej Litwy za pośrednictwem wybranych sieci kablowych. Oferuje widzom 13 programów własnych, w tym serwis informacyjny „Info Wilno”. W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku).

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY