PiS zacieśni współpracę z Konfederacją? Bosak odpowiada

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Rafał Guz

Według doniesień portalu WP politycy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich dniach intensywnie szukają kontaktów z posłami Konfederacji.
  • Po wyrzuceniu Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy, PiS odbudowało sejmową większość dzięki współpracy z Pawłem Kukizem i dwoma jego posłami.
  • Partia rządząca ma jednak świadomość, że brak samodzielnej większości nie daje jej pełnego komfortu rządzenia.
  • Według WP w ostatnich dniach minister edukacji Przemysław Czarnek zaprosił na spotkanie w tej sprawie Krzysztofa Bosaka.
  • Zobacz także: Dzisiaj w Warszawie protest „Stop Segregacji Sanitarnej” [TRANSMISJA]

W tle m.in. sprawa “lex TVN”

Odejście z rządu posłów Porozumienia spowodowało, że Prawo i Sprawiedliwość musiało szukać nowych sprzymierzeńców, by móc tworzyć sejmową większość. W ostatnim czasie udało się przekonać do tego parlamentarzystów z Kukiz’15. Politycy PiS mają jednak świadomość, że posiadana większość nie daje im pewności rządzenia, dlatego partia nie wyklucza współpracy z Konfederacją.

Jak dotąd przedstawiciele Konfederacji wielokrotnie podkreślali, że w przypadku ustawy “lex TVN” wstrzymają się od głosu. O ile w przypadku pierwszego głosowania w Sejmie taka decyzja była na rękę PiS i pozwoliła na uchwalenie ustawy, o tyle po jej powrocie z Senatu ewentualne wstrzymanie się Konfederatów oznaczałoby tyle samo, co głos przeciw. PiS-owi w tej sprawie zależy więc na każdym głosie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bosak na celowniku

Z nieoficjalnych informacji WP wynika, że jedną z osób odpowiedzialnych w PiS za budowanie relacji z Konfederacją jest minister Przemysław Czarnek. Portal informował, że minister edukacji i nauki zaprosił na spotkanie Krzysztofa Bosaka.

– To prawda, że w ostatnim czasie PiS intensywniej szuka kontaktów z nami. Kilka takich rozmów odbyło się w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu

– przekazał WP jeden z polityków Konfederacji

Doniesienia za pośrednictwem Twittera skomentował Krzysztof Bosak.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1438146565198200832?ref_src=twsrc%5Etfw

WP

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY