PiS przyjęło uchwałę ws. przynależności Polski do UE

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Czerwińska

Rzecznik PiS Anna Czerwińska / Fot. PAP/Paweł Supernak

Uchwała, którą przyjął PiS, nosi tytuł „W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności RP”. Wyklucza ona możliwość Polexitu.
  • Rzecznik PiS Anna Czerwińska: “Wykluczamy możliwość Polexitu, ponieważ rzeczywistością naszego kontynentu jest Unia Europejska”.
  • Dodała, że totalna opozycja przypisuje ugrupowaniu „coś, czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy”.
  • Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian.
  • Zobacz także: Kaczyński o rekonstrukcji rządu: “Nie wykluczam pojedynczych zmian”

Uchwała wyklucza możliwość Polexitu

Anna Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała w środę popołudniu, że kierownictwo partii przyjęło uchwałę „W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej”. Wyklucza to możliwość Polexitu, czyli opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

– Jesteśmy państwem europejskim od ponad tysiąca lat. Wykluczamy możliwość Polexitu, ponieważ rzeczywistością naszego kontynentu jest Unia Europejska

– zapewniła Anita Czerwińska na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Zaznaczyła, że kłamliwe informacje, według których PiS zmierza do wyjścia ze struktur europejskich, jest „wymysłem totalnej opozycji”. Dodała, że „jednoznacznie wiążemy przyszłość Polski z przynależnością do UE”. Rząd nie będzie się jednak godził na pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Czerwińska podkreśliła, że w uchwale odniesiono się też do tego, że UE potrzebuje głębokich zmian. W tym kontekście wskazała na trwającą Konferencję ws. Przyszłości Europy.

– Wspólnie z innymi partiami centroprawicowymi będziemy wypracowywać alternatywny nurt; nurt, plan reform Unii Europejskiej, który będzie nawiązywał do źródeł, do myśli ojców założycieli. Chcemy, żeby Europa wróciła do tych korzeni, fundamentów, na których powstała

– powiedziała Czerwińska.

Kaczyński: Chcemy doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w UE

Do sprawy Polexitu odniósł się również ostatnio sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jednoznacznie stwierdził, że nie będzie żadnego wychodzenia Polski z UE.

– Jednocześnie jesteśmy zdecydowanie za tym, aby doprowadzić do zakończenia kryzysu, jaki widzimy w Unii Europejskiej. (…) Jesteśmy za tym, by unijne traktaty zostały odpowiednio doprecyzowane, tak aby różnego rodzaju nadużycia były radykalnie utrudnione

– powiedział Kaczyński w wywiadzie z PAP.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY