Lekarz z Przemyśla we włoskim Senacie uczestniczył w dyskusji o leczeniu COVID-19. Opowiadał o amantadynie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Włodzimierz Bodnar

Dr Włodzimierz Bodnar we włoskim Senacie / Fot. Twitter/ Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

Dr Włodzimierz Bodnar z Przemyśla, jako jedyny lekarz z Polski, został zaproszony przez włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19.
  • Dr Bodnar jako jedyny lekarz z Polski wziął udział w posiedzeniu.
  • Jeszcze na początku pandemii rozpoczął leczenie chorych na COVID-19 amantadyną.
  • Obecnie w Polsce trwają badania kliniczne skuteczności amantadyny w walce w COVID-19.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zachorowań

Pediatra i pulmonolog Włodzimierz Bodnar z Przemyśla, jako jedyny lekarz z Polski, we włoskim Senacie wziął udział w dyskusji o leczeniu COVID-19. Lekarz przez cały okres pandemii miał otwartą przychodnię oraz leczył swoich pacjentów m.in. amantadyną.

Lekarz z Przemyśla we włoskim Senacie

W posiedzeniu wzięło udział dziesiątki lekarzy, zarówno z Włoch jak i z innych państw świata. Europejskich, ale również m.in. USA, Peru.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Przychodnia Lekarska Optima z Przemyśla napisała na swoim profilu na Facebooku pod jednym ze zdjęć z posiedzenia, że „zaproszenie od Senatu Włoch otrzymał również Robert W. Marlone, lekarz i uznany wirusolog, jego prace naukowe były cytowane dziesiątki tysięcy razy przez naukowców z całego świata. Gratulował i jest pełny uznania dla pracy lekarza Włodzimierza Bodnara i naszej przychodni”.

Leczy amantadyną

Jak informuje portal nowiny24.pl, dr Bodnar, jeszcze na początku pandemii, wczesną wiosną 2020 r., rozpoczął leczenie chorych na COVID-19 amantadyną. Również siebie. Sukcesy w leczeniu, a równocześnie rozwój pandemii koronawirusa spowodowały, że coraz więcej osób było zainteresowanych tym lekiem.

Okazuje się, że dr Bodnar przez wiele miesięcy nie mógł dotrzeć ze swoim odkryciem do świata medycznego.

– Pomogło dopiero medialne nagłośnienie sprawy oraz zainteresowanie się specyfikiem polityków, m.in. pochodzącego z Podkarpacia wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła

– informuje portal nowiny24.pl.

Obecnie w Polsce trwają badania kliniczne skuteczności amantadyny w walce w COVID-19. Prowadzi je Agencja Badań Medyczny, a fizycznie wykonywane są one w kilku ośrodkach w kraju, m.in. w Rzeszowie. Przedłużają się z powodu braku odpowiedniej liczby pacjentów do badań. Rozpoczęły się one akurat w okresie, w którym liczba zakażeń bardzo spadła.

nowiny24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY