Andrusiewicz o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19: “W tych trzech województwach zakażenia rozpędzają się szybciej”

Dodano   8  
  Loading
Wojciech Andrusiewicz

Wojciech Andrusiewicz / fot. You Tube / Radio Lublin

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wskazał, że czwarta fala nabiera rozpędu.
  • Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że badania potwierdziły 767 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 21 osób z COVID-19. 
  • Rzecznik MZ wyjaśnił, gdzie jest najwięcej zakażeń. Według niego, w ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców notują trzy najsłabiej zaszczepione województwa.
  • Rzecznik MZ poinformował, że wśród osób, których zgon odnotowano w środowych danych, 80 proc. nie było zaszczepionych ani jedną dawką.
  • Zobacz także: Studenci ze wschodu wybierają polskie uczelnie. “Kształcą tanio i umożliwiają wjazd do Polski”

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że badania potwierdziły 767 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 21 osób z COVID-19. Rzecznik resortu zdrowia w Polsat News podkreślił, że “czwarta fala nabiera rozpędu”. Wojciech Andrusiewicz wypowiedział się o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19.

Andrusiewicz o rosnącej liczbie zakażeń

“Jeżeli obserwujemy estymacje dzisiejszego dnia, co się dzisiaj może wydarzyć, to już o poranku mamy trzy razy więcej zakażeń niż tego samego poranka tydzień temu. To jest świadectwo tego, że nasz powrót do rzeczywistości, do takiej normalności, do pracy, do szkoły, powoduje zwiększoną transmisję” – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najwięcej zakażeń w najmniej zaszczepionych województwach

Rzecznik MZ wyjaśnił też, gdzie jest najwięcej zakażeń. Według niego, w ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców notują trzy województwa: woj. lubelskie – 3,6 zakażenia (na 100 tys. mieszkańców), woj. podlaskie – 2,89 zakażeń i woj. podkarpackie – 2,78 zakażeń.

“W całej Polsce średnia to jest 2 (zakażenia na 100 tys. mieszkańców), więc widzimy, że w tych trzech województwach zakażenia rozpędzają się szybciej. A dlaczego? To są trzy województwa, które są najsłabiej zaszczepione” –podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia wyjaśnił też, że w województwach wschodnich, szczególnie świętokrzyskim i lubelskim, widać większa liczbę zgonów niż w pozostałych. Zaznaczył ponadto, że 90 proc. osób trafiających do szpitala z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione.

“90 proc. osób, których dotyka ten najtragiczniejszy skutek COVID-19, czyli zgon, to również są osoby niezaszczepione” – dodał.

Rzecznik MZ poinformował, że wśród osób, których zgon odnotowano w środowych danych, 80 proc. nie było zaszczepionych ani jedną dawką. Większość z nich to osoby w podeszłym wieku, od 70 lat w górę – powiedział.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
dzialacz PO
Gość
dzialacz PO
15 września 2021 16:47

elektorat brauna-prezydenta Wroclawia-Gdanska-Rzeszowa,i Konfederacji.
czego nie rozumiecie?

Yodek
Gość
Yodek
15 września 2021 19:24

Ciekawe jak to się przekłada na gminy? Województwo to wszak rozległy teren. To, że średnia zakażeń jest większa w województwie wcale nie musi oznaczać, że dotyczy gminy, w której preparat zdecydowało się przyjąć niewielu. Ciekawe też czy niezaszprycowani zakazili się od zaszprycowanych czy niezaszprycowanych.

angel
Gość
angel
15 września 2021 19:59

Jak to wygląda w praktyce ? Osoba nie zaszczepiona , chora nagrypę dostaje skierowanie na fałszywie dodatni test na covid. I ma covid.
Osoba zaszczepiona (sprawdzona w bazie danych) ma rozpoznanie jedynie przeziębienia . A to że zachoruje na coś innego , na co nigdy wcześniej nie chorowała – to przypadek.
poprzez szczepienie podają ci “zasoby” by produkować samemu białko kolca które ma działanie infiltracyjne. Potem wystarczy zmodyfikować resztę wirusów by reagowały na to białko i mamy “broń doskonałą”

Adam
Gość
Adam
15 września 2021 20:14

Czwarta fala OBLEDU i lizania d.. globalistow. I to jest polsko jezyczny rzad !! Swolocz i tyle,

Zenek
Gość
Zenek
15 września 2021 20:44

Rząd dzielnie walczy z grypą z która ludzkość nie radziła sobie (bo nie musiała) przez kilka tysięcy lat… Brawo [email protected]#*&… trzeba jednak przyznać że żaden inny pretekst do zniewolenia nie zadziałał tak doskonale jak strach przed “zarazą” …

Radek
Gość
Radek
15 września 2021 22:32

2 osoby na 100000 mieszkańców . Chyba szansa złapania tego czegoś jest podobna jak wygrana w totolotka . Trzeba mieć szczęście . Jeżeli ten wirus jest taki groźny to dlaczego lekarze rodzinni nie przepisują żadnych leków tylko wysyłają na test i każą łykać witaminy , nawadniać się i obserwować .
Głupota

Miro
Gość
Miro
17 września 2021 20:52

No tak tam jest najmniej zaszcepionych

Miro
Gość
Miro
17 września 2021 20:54

Czemu mnie to nie dziwi Przecież w tych województwach Jet najmniej zaszcepionych przecież to jakaś ściema Ktoś jak myśli logicznie to zdaje się je sprawę i porówna to z Izraelem,gdzie już idzie 4 dwlawka szczepionki

POLECAMY